Zabójcza seria UKS-u - relacja z meczu Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna

Sobotni mecz Korony Handball z UKS-em PCM dostarczył wielkich emocji. Przez większość spotkania prowadziły gospodynie, a o wygranej drużyny z Kaszub zadecydowała znakomita seria w II połowie.

Michał Gałęzewski
Korona Handball Kielce i UKS PCM Kościerzyna to drużyny, które mają w tym sezonie inne cele. Zawodniczki ze stolicy województwa świętokrzyskiego zgrywają się na pierwszoligowych boiskach, natomiast szczypiornistki z Kaszub po raz kolejny walczą o awans do PGNiG Superligi kobiet.
Mecz pomiędzy tymi drużynami od początku był jednak bardzo wyrównany. Po czternastu minutach, gdy bramkę dla UKS-u PCM zdobyła Paulina Wasak, było 6:5 dla zespołu gości, jednak chwilę później serię czterech bramek z rzędu miały podopieczne Tomasza Popowicza i to one na przerwę schodziły prowadząc 12:9.

Na początku drugiej połowy gospodynie utrzymały kilkubramkową przewagę. Po rzucie Kornelii Czubaj, w 37 minucie prowadziły 16:12. Później jednak znakomity okres gry złapały podopieczne Dariusza Męczykowskiego, które zdobyły aż dziewięć bramek z rzędu, wychodząc po rzucie Mai Ziemienowicz na prowadzenie 21:16! - Zespół z Kościerzyny cały czas gonił. W tym okresie zadecydowała nasza nieskuteczność rzutowa - zauważył Tomasz Popowicz.

Pod koniec gospodynie ustabilizowały grę i zaczęły odrabiać straty. W 57 minucie po bramce Marty Rosińskiej przegrywały już tylko 21:23, jednak w samej końcówce żaden zespół nie pokonał już bramkarek rywalek i ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem gości z Kaszub.

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 21:23 (12:9)

Korona Handball: Januchta, Hibner, Kos - Rosińska 5, Czubaj 4, Bortnowska 4, Pinda 4, Skowrońska 3, Kędzior 1 oraz Sobierajska, Hajduk, Rozmus, Hybek.
Kary: 8 min.
Karne: 4/4.

UKS PCM: D.Brzezińska - Ziemienowicz 8, Wójcik 5, Wasak 4, N.Brzezińska 3, Borysławska 2, Ziółkowska 1 oraz Górna, Żukowska, Siekańska, Jakubowska.
Kary: 12 min.
Karne: 3/5.

Kary: Korona Handball - 8 min. (Skowrońska 4 min., Sobierajska 2 min., Czubaj 2 min.), UKS PCM - 12 min. (Wasak 4 min., Siekańska 2 min., N.Brzezińska 2 min., Wójcik 2 min., Jakubowska 2 min.).
Sędziowie: Jarzynka, Siedlarz.