Superliga: Wojna beniaminków dla Śląska, zwycięskie Zagłębie (wyniki)

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Nielbę Wągrowiec, natomiast Zagłębie Lubin okazało się lepsze od MMTS-u Kwidzyn w niedzielnych spotkaniach 7. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

Sławomir Bromboszcz
W Wągrowcu zmierzyli się beniaminkowie PGNiG Superligi. Pojedynek Nielby ze Śląskiem Wrocław można określić mianem meczu o "cztery" punkty. Spotkanie lepiej rozpoczęli szczypiorniści Nielby, którzy w pierwszej połowie byli stroną przeważającą. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego zeszli do szatni z zaliczką jednej bramki 12:11. Po zmianie stron role się odwróciły, to zawodnicy z Wrocławia zaczęli nadawać ton rywalizacji. Śląsk szybko wypracował 2-3 bramkowe prowadzenie i nie pozwolił rywalom na zniwelowanie strat. Wojskowi zwyciężyli 27:24 i zrobili mały krok w kierunku utrzymania.
W niedzielę ze zdobycia dwóch punktów cieszyli się także zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy kontynuują dobrą serię. Wyższość Miedziowych musiał uznać MMTS Kwidzyn. Kibice w Lubinie byli świadkami niezwykle emocjonującego widowiska. Przez 40 minut na parkiecie trwała walka bramka za bramkę. Wówczas inicjatywę przejęli szczypiorniści MMTS-u, którzy wypracowali dwubramkowe prowadzenie, później role się odwróciły i to Zagłębie wyszło na dwa trafienia przewagi. W 57 minucie na tablicy wyników ponownie pojawił się remis 27:27. Ostatnie słowo należało do Miedziowych, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nielba Wągrowiec - Śląsk Wrocław 24:27 (12:11)

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 32:31 (16:16)

PGNiG Superliga: Grupa Select