Liga Mistrzyń: Porażka MKS-u Selgros Lublin

Szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin od porażki rozpoczęły udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Podopieczne Sabiny Włodek w piątek musiały uznać wyższość HCM Baia Mare.

Sławomir Bromboszcz

W roli faworyta do tego spotkania przystąpiły piłkarki ręczne HCM Baia Mare, jednak niespodziewanie to zawodniczki MKS-u Selgros Lublin w pierwszych minutach nadawały ton rywalizacji. Mistrzynie Polski po 12 minutach gry prowadziły 7:3 i wydawało się, że będą w stanie skutecznie walczyć o punkty.

Zawodniczki HCM Baia Mare jednak szybko przejęły inicjatywę. W 24 minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 10:10. Do szatni gospodynie zeszły z zaliczką czterech bramek 16:12. Po zmianie stron szczypiornistki z Rumunii kontrolowały sytuację na parkiecie. MKS Selgros Lublin nie był w stanie odmienić losów pojedynku i doznał porażki.

HCM Baia Mare - MKS Selgros Lublin 30:25 (16:12)