UKS PCM wygrał mecz na szczycie - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - AZS AWF Warszawa

W meczu na szczycie I ligi kobiet, UKS PCM Kościerzyna pokonał AZS AWF Warszawa 30:23. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego miały dwie bardzo dobre serie w II połowie i zadecydowały one o ich wygranej.

Michał Gałęzewski
Drużyny z Kościerzyny i z Warszawy po pierwszych kolejkach należały do ścisłej czołówki ligowej tabeli i za plecami jak dotąd niepokonanego AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk walczyły o drugie miejsce w tabeli. Faworytkami sobotniego starcia były gospodynie, które wystąpiły w szerszym składzie przeciwko Akademiczkom z Warszawy.
Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie. Jeszcze po 21 minutach, gdy bramkę z rzutu karnego zdobyła Agnieszka Lewandowska 10:9 prowadzili goście, ale następne cztery bramki zdobył UKS PCM i po rzucie Magdaleny Górnej było 13:10 dla klubu z Kościerzyny. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 13:12.

Druga połowa od pierwszych minut należała do gospodyń, które po czternastu minutach, gdy bramkę zdobyła Agnieszka Siekańska prowadziły już 24:16! Następnie serię 6:1 miał AZS AWF, jednak sama końcówka należała do ekipy z Kaszub, która wygrała 30:23.

UKS PCM Kościerzyna - AZS AWF Warszawa 30:23 (13:12)

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska - N.Brzezińska 6, Siekańska 5, Ziółkowska 4, Ziemienowicz 4, Górna 4, Borysławska 4, Wójcik 1, Wasak 1, Jakubowska 1, Żukowska 1.
Kary: 12 min.
Karne: 3/4.

AZS AWF: Backiel, Michalska, Zamęcka - Lewandowska 9, Pawłowska 5, Mazurek 3, Pożoga 3, Gutowska 1, Kajtek 1, Korniluk 1 oraz Adamowicz.
Kary: 6 min.
Karne: 5/6.

Kary: UKS PCM - 12 min. (Ziółkowska 4 min., Żukowska 2 min., Borysławska 2 min., Siekańska 2 min., Wójcik 2 min.), AZS AWF - 6 min. (Gutowska 4 min., Mazurek 2 min.).
Sędziowie: Kościewicz, Malandy (Elbląg).