Jubileuszowy sukces - relacja z meczu Wolsztyniak Wolsztyn - Warmia Traveland Olsztyn

Niedzielny świetny występ Wolsztyniaka zbiegł się z obchodami 20-lecia klubu. Kibice z Wielkopolski otrzymali doskonały prezent w postaci zwycięstwa nad faworytem z Olsztyna.

Miłosz Marek
Pojedynek w Wolsztynie poprzedziły uroczystości upamiętniające założenie klubu. W sobotę na uroczystej gali spotkali się działacze, byli gracze oraz osoby zaangażowane w rozwój Wolsztyniaka. Obchody 20-lecia miały miały zostać zwieńczone niezłym widowiskiem dwóch czołowych ekip I-ligowej tabeli.
Początek pojedynku był odzwierciedleniem przewidywań. Żadna z ekip nie potrafiły wypracować zdecydowanej przewagi i zmieniały się na prowadzeniu. Jako pierwsi ten impas przełamali olsztynianie. Po bramce Jakuba Głowackiego gospodarze prowadzili 11:10 w 21. minucie pojedynku. Wówczas cztery kolejne bramki zanotowała Warmia. Trzy bramki przewagi utrzymały się do końca pierwszej połowy, którą przyjezdni wygrali 16:13.

To nie była zła połowa w wykonaniu miejscowych, a ekipy potrafiły zdobywać bramki seriami, dlatego kibice zgromadzeni w hali "Świtezianka" wierzyli, że ich ulubieńcy odmienią losy pojedynku.

Mogli być usatysfakcjonowani już po czterech minutach drugiej odsłony, kiedy na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 16:16 po trafieniu Alana Raczkowiaka. Prawdziwa ofensywa Wolsztyniaka nadeszła dopiero między 40. a 50. minutą. Warmia ponownie wyszła na prowadzenie różnicą dwóch trafień, jednak Wielkopolanie odpowiedzieli serią jedenastu bramek przedzielonych tylko jednym golem Warmii!

Wolsztynianie grali równo, ale najskuteczniejszym graczem w szeregach zespołu był Krystian Kuta, autor 8 bramek, którego dzielnie wspierał Raczkowiak, który na swoim koncie zapisał tylko jedno trafienie mniej.

Podopieczni trenera Wojciecha Hanyża prowadzili nawet 28:20, ale w końcówce meczu w szeregi pewnych sukcesu gospodarzy wkradło się rozluźnienie, które pozwoliło gościom zniwelować straty. Ostatecznie Wolsztyniak wygrał 29:26 i pozostał jedną z dwóch niepokonanych ekip w lidze. Zespół z Wielkopolski plasuje się na drugim miejscu w tabeli, bowiem ma gorszy bilans bramkowy od KPR Legionowo.

Wolsztyniak Wolsztyn - Warmia Traveland Olsztyn 29:26 (13:16)

Wolsztyniak: Piskorski, Płócinniczak - Kuta 8, Raczkowiak 7, Wajs 3, Chrapa 3, Rogoziński 3, Głowacki 2, Szutta Norbert 1, Szutta Patryk 1, Sarbak 1, Pietruszka, Podleśny.