Zespół gości wygrał za cztery punkty - relacja z meczu Aussie Sylex Sambor Tczew - Olimpia Beskid Nowy Sącz

Szczypiornistki Aussie Sylex Sambora Tczew sprawiły zawód swoim kibicom i przegrały z Olimpią Beskid Nowy Sącz aż 25:36. Było to pierwsze zwycięstwo w sezonie drużyny z południa Polski.

Michał Gałęzewski
W Olimpii Beskid Nowy Sącz w ostatnim czasie doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Lucynę Zygmunt zastąpił Słowak Dusan Danis. W zaległym meczu 4. kolejki PGNiG Superligi kobiet miał jednak trudne zadanie i ostatecznie drużyna z Nowego Sącza przegrała różnicą piętnastu bramek z MKS-em Selgros Lublin. Olimpia Beskid pozostawała bez punktów, a chrapkę na pierwsze zwycięstwo miał też Aussie Sylex Sambor Tczew.
Prowadzone przez duet trenerski Leszek Elbicki - Bartłomiej Pepliński tczewianki minimalnie przegrały z Energą AZS-em Koszalin, a pierwszy punkt w lidze zdobyły w wyjazdowym starciu z SPR-em Olkusz. Jak się jednak okazało, tym razem od pierwszych minut przeważała drużyna gości. Już w czwartej minucie po rzucie Joanny Gadziny, Olimpia Beskid prowadziła 4:1.

Gospodynie zdołały dojść rywalki na 5:6, ale ponownie do głosu doszła drużyna z Nowego Sącza. Zespół z południa Polski na rekordowe, ośmiobramkowe prowadzenie wyszedł po bramce Katariny Dubajovej na cztery minuty przed końcem, a na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 11:17.

W drugiej części spotkania, przez długi czas gospodynie starały się mozolnie odrabiać straty, jednak jak tylko zdobywały bramki, błyskawicznie odpowiadała Olimpia Beskid. W końcu podopieczne Dusana Danisa wyszły na jedenastobramkowe prowadzenie i wygrały 36:25. - Naprawdę ciężko mi zebrać myśli po tym spotkaniu. Zagraliśmy bardzo słabo zarówno w obronie, jak i w ataku i już w pierwszej połowie było po meczu. Nic nam nie wychodziło - powiedział Leszek Elbicki.

Aussie Sylex Sambor Tczew - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:36 (11:17)

Aussie Sylex Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch Skonieczna 6, Pasternak 4, Krajewska 4, Tomczyk 3, Łukasik 2, Belter 2, Bilenia 2, Olszowa 2 oraz Mazur, Szulc, Strzałkowska, Nowicka.
Kary: 8 min.
Karne: 3/4.

Olimpia Beskid: Sach, Szczurek - Dubajova 10, Gadzina 9, Szczecina 6, Kaliciecka 4, Masna 4, Basta 2, Rączka 1 oraz Prachta, Figiel, Stokłosa.
Kary: 4 min.
Karne: 4/5.

Kary: Aussie Sylex Sambor - 8 min. (Belter 2 min., Szulc 2 min., Strzałkowska 2 min., Krajewska 2 min.), Olimpia Beskid - 4 min. (Masna 2 min., Gadzina 2 min.).
Sędziowie: A.Filipiak, T.Filipiak.