Pojedynek beniaminków dla Cabanów - relacja z meczu MTS Chrzanów - AZS UZ Zielona Góra

W rozegranym w sobotę spotkaniu piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów pokonali przed własną publicznością AZS UZ Zielona Góra 31:25. Dla podopiecznych Leszka Wójcika było to drugie zwycięstwo w sezonie.

Sławomir Bromboszcz
Szczypiorniści MTS-u Chrzanów, podobnie jak AZS UZ Zielona Góra, w tym sezonie debiutują na parkietach I ligi. Dla obu zespołów spotkanie to było niezwykle istotne, bowiem każdy punkt w walce o utrzymanie jest na wagę złota. W sobotę zespołem zdecydowanie lepszym okazał się MTS Chrzanów.
Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów, w chrzanowskim zespole aktywny był Paweł Stroński, który zdobył dwie pierwsze bramki dla MTS-u. Skutecznymi akcjami odpowiedział Michał Nieradko i po 5 minutach mieliśmy remis 3:3. Później Cabanie zdobyli pięć bramek z rzędu i wypracowali okazałe prowadzenie 8:3. Akademicy z Zielonej Góry nie zamierzali się jednak poddawać tak łatwo, zabrali się za odrabianie strat. Po trafieniu najskuteczniejszego zawodnika w ekipie gości Michała Nieradko przewaga MTS-u stopniała do zaledwie bramki 10:9. Wówczas jednak Cabanie ponownie zacieśnili szyki w defensywie i zaczęli skuteczniej grać w ataku. Pozwoliło to zejść do szatni z czterobramkową zaliczką 17:13.

Po zmianie stron chrzanowianie popisali się kilkoma znakomitymi akcjami. Świetnie w tym okresie prezentował się Kamil Kirsz, który w sobotę był najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach chrzanowian. Na pochwałę zasługuje także postawa defensywy MTS-u i bramkarzy. W 37 minucie MTS prowadził już 22:15. W drugiej połowie zespoły często musiały grać w osłabieniu. Spotkanie przedwcześnie zakończył Adam Janus, który otrzymał czerwoną kartę będącą efektem gradacji kar. Na parkiecie nie brakowało także niedokładności oraz nieskutecznych rzutów. Cabanie jednak cały czas prowadzili wysoko i kontrolowali losy pojedynku. MTS zwyciężył 31:25 i zdobył niezwykle cenne punkty.

MTS Chrzanów - AZS UZ Zielona Góra 31:25 (17:13)

MTS: Dudek, Górkowski - Kirsz 8, M. Skoczylas 6, Cupisz 3, Żydzik 3, Janus 2, Madeja 2, Stroński 2, Budziosz 1, Dęsoł 1, Orlicki 1, Wierzbic 1, Zajdel 1, Książek, Rola.
Kary: 16 min.
Karne: 5/6.

AZS: Długosz, Kwiatkowski - Nieradko 8, Kociszewski 5, Jaśkowski 3, Książkiewicz 3, Cenin 2, Zieniewicz 2, Karp 1, Matuszak 1 Gintowt, Orliński, Pedryc, Szarłowicz..
Kary: 14 min.