Ruch zdeklasowany przez mistrzynie - relacja z meczu Ruch Chorzów - MKS Lublin

Zupełnie w niczym nie przypominał w sobotnie popołudnie zespół Ruchu drużyny, która dziesięć dni temu pokonała Vistal Gdynia. Chorzowianki przegrały z MKS-em Selgros Lublin 27:36.

Tomasz Boryn
Już od pierwszych minut meczu zaczęła się zarysowywać przewaga przyjezdnych,. Ataki chorzowianek przypominały walenie głową w mur. Dość powiedzieć, że w pierwszym kwadransie Niebieskie zdobyły zaledwie trzy bramki. Wszystkie autorstwa Agnieszki Piotrkowskiej. W tym momencie mistrzynie Polski miały na koncie już osiem trafień więcej.
W drugim kwadransie chorzowianki się nieco przebudziły. Grając ostrzej w obronie pojawiła się szansa na szybkie ataki, które przyniosły kolejne bramki dla Ruchu. Pierwsza część meczu zakończyła się jednak wysokim prowadzeniem MKS-u 19:10.

Początek drugiej połowy wyglądał niemal identycznie jak początek pierwszych trzydziestu minut. Bezradne chorzowianki oddały pole gry rywalkom, które szybko odebrały chęć do walki gospodyniom. Wysoka przewaga pozwoliła Sabinie Włodek na wpuszczenie zmienniczek, które nieco roztrwoniły przewagę wypracowaną przez koleżanki. Ostecznie mecz zakończył się wynikiem 27:36.

KPR Ruch Chorzów - MKS Selgros Lublin 26:37 (10:19)

Ruch: Montowska, Ciesiółka - Pieniowska, Jasinowska 1, Piotrkowska 10, Kempa, Lesik, Migała 3, Krzymińska 1, Sucheta, Rodak 2, Sadowska 2, Belmas 3, Ważna 4.
Kary: 4 min. (Krzymińska, Sucheta)
Karne: 3/3

MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Gęga 6, Repelewska 1, Skrzyniarz 3, Małek 2, Rola 2, Drabik 3, Nestsiaruk, Quintino 4, Kocela 4, Nocuń, Kozimur 2, Mihdaliova 8, Syncerz 1.
Kary: 6 min. (Małek x 2, Nietsiaruk)