Akademiczki niepokonane - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - Korona Handball Kielce

AZS AWF Warszawa pokonał Koronę Handball Kielce 31:25 i pozostaje niepokonany po trzech kolejkach. Dla kielczanek jest to druga porażka w tym sezonie.

Michał Gałęzewski
AZS AWF Warszawa ubiegłego sezonu nie może zaliczyć do udanych. W bieżących rozgrywkach jest jednak dużo lepiej. Po zwycięstwie i remisie w dwóch pierwszych kolejkach, tym razem do Warszawy przyjechał mający duże ambicje beniaminek z Kielc, który przed tygodniem odniósł pierwsze zwycięstwo w I lidze, pokonując u siebie MKS AZS UMCS Lublin.
Od początku w obu zespołach dobrze funkcjonowała ofensywa. Po bramce Marty Rosińskiej, w szóstej minucie na tablicy wyników widniał remis 4:4. Później jednak gospodynie mozolnie budowały swoją przewagę. Aktywna w ataku była Paula Mazureki pod koniec pierwszej połowy wynosiła już cztery bramki. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 17:14.

W drugiej części spotkania po rzucie Aleksandry Bortnowskiej, AZS AWF prowadził już tylko 19:14. Po jedenastu minutach, gdy bramkarkę kielczanek pokonała Katarzyna Nieścioruk było już jednak 25:19 dla Akademiczek, które "dowiozły" bezpieczną przewagę do samego końca.

AZS AWF Warszawa - Korona Handball Kielce 31:25 (17:14)

AZS AWF: Zamęcka, Michalska - Mazurek 9, Lewandowska 8, Nieścioruk 6, Bryl 3, Pawłowska 2, Pożoga 1, Osińska 1, Korniluk 1 oraz Gutowska, Joszczuk, Backiel, Zięba, Kajtek.
Kary: 10 min. (Pożoga 4 min., Mazurek 2 min., Osińska 2 min., Pawłowska 2 min.).
Karne: 6/11.

Korona Handball: Hibner, Kos - Rosińska 8, Kaźmiruk 5, Skowrońska 4, Bortnowska 2, Rozmus 2, Czubaj 1, Kędzior 1 oraz Hynek, Giser.
Kary: 10 min. (Bortnowska 6 min. - cz.k., Kaźmiruk 4 min.).