Superliga kobiet: MKS Selgros Lublin na fali, Piotrcovia rozbita w Olkuszu (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały 6. kolejkę spotkań. Szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin pewnie wywalczyły komplet punktów w Chorzowie.

Sławomir Bromboszcz
W Chorzowie miejscowy Ruch gościł MKS Selgors Lublin. Niebieskie już w tym sezonie sprawiły jedną niespodziankę, ogrywając faworyzowany Vistal Gdynia. Spotkanie to mogło napawać optymizmem przed konfrontacją z mistrzyniami Polski. Tym razem jednak niespodzianki nie było, zespół Sabiny Włodek dominował na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty. Po pierwszej połowie MKS prowadził 19:10. Druga połowa była już tylko formalnością, mistrzynie Polski zwyciężyły 37:26.
W Elblągu zmierzyły się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli, mecz ten zapowiadał sporo emocji. Szczypiornistki Startu dobrze rozpoczęły zawody i szybko wypracowały trzybramkowe prowadzenie. Zawodniczki Energi AZS Koszalin starały się zniwelować starty, jednak dobrze dysponowane elblążanki nie traciły koncentracji i na przerwę zeszły prowadząc 15:11. W drugiej połowie szczypiornistki Startu utrzymywały bezpieczne prowadzenie i pewnie "dowiozły" zwycięstwo do końca 31:27.

W Olkuszu spotkały się drużyny rywalizujące o utrzymanie. Miejscowy SPR nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Bramkę olkuszanek zamurowała Monika Wąż i piotrkowianki były bezradne w ataku. Po pierwszej połowie Srebrne Lwice prowadziły 16:5. W drugiej części spotkania zespół Zdzisława Wąsa kontrolował losy pojedynku i nie pozwolił rywalom na rozwiniecie skrzydeł i odrobienie strat. SPR zwyciężył 28:17, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Świadkami jednostronnego widowiska byli także kibice w Tczewie, tu jednak miejscowy zespół doznał wysokiej porażki. Szczypiornistki beniaminka musiały uznać wyższość Olimpii Beskidu Nowy Sącz. Dla Góralek było to premierowe zwycięstwo w tym sezonie.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły spotkania w Gdyni i Lubinie. W derbach Pomorza Vistal Gdynia pokonał Pogoń Baltica Szczecin. Zespół Pawła Tetelewskiego przez niemal cały mecz prowadził dość wyraźnie, jednak w 48 minucie to Pogoń wyszła na prowadzenie 22:21. Ostatnie słowo należało jednak do gdynianek, które w końcówce spotkania zaprezentowały się znakomicie i zwyciężyły wysoko 32:24. Świadkami jeszcze bardziej zaciętego spotkania byli kibice w Lubinie, gdzie doszło do derbów Dolnego Śląska. Szczypiornistkom Zagłębia w ostatnim czasie KPR Jelenia Góra nie leży. Miedziowe przez niemal całe zawody skromnie prowadziły, jednak w końcówce pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwo.

KPR Ruch Chorzów - MKS Selgros Lublin 26:37 (10:19)

Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 31:27 (15:11)

SPR Olkusz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:17 (16:5)

Aussie Sylex Sambor Tczew - Olimpia-Beskid Nowy Sącz  25:36 (11:17)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 31:31 (14:12)

Vistal Gdynia - SPR Pogoń Baltica Szczecin 32:24 (13:9)