Ruch zatrzymany, Jelonka wygrywa u siebie - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów

Wygraną KPR-u Jelenia Góra zakończyło się ostatnie spotkanie 5. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Jelonka wygrała po raz drugi we własnych progach, tym razem ogrywając KPR Ruch Chorzów 30:26 (15:9).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Przed pierwszym gwizdkiem poniedziałkowego spotkania to jednak w szczypiornistkach z Chorzowa należało upatrywać faworytek rywalizacji. Niebieskie miały za sobą kapitalne występy przeciwko Piotrcovii Piotrków Trybunalski oraz Vistalowi Gdynia, w czterech pierwszych meczach sezonu odnosząc aż trzy wygrane. Nic więc dziwnego, że na parkiet w Jeleniej Górze podopieczne Marcina Księżyka zawitały pewne siebie.
Gospodynie nie przestraszyły się jednak rywalek z Górnego Śląska i od samego początku starcia narzuciły własny styl i tempo gry. W 6. minucie po bramkach Małgorzaty Buklarewicz, Jeleny Bader oraz Marty Dąbrowskiej Jelonka prowadziła już 5:2 i tak naprawdę przewagi tej nie roztrwoniła już do końca spotkania.

Chorzowianki zaciekle walczyły jednak o korzystny rezultat. W 14. minucie trafienie Vikotrii Belmas zbliżyło przyjezdne do KPR-u na dystans jednej bramki (6:7), gospodynie szybko dorzuciły jednak sześć bramek z rzędu, w 23. minucie wychodząc na prowadzenie 13:6 i przesądzając losy rywalizacji.

Do przerwy Jelonka wygrywała 15:9 i w drugiej części spotkania spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Bramki z drugiej linii zapewniały ekipie trenera Michała Pastuszko Buklarewicz i Dąbrowska, na kole bardzo dobre zawody rozgrywała zaś Martyna Michalak. Mimo tego Ruch kilkukrotnie zagroził gospodyniom.

W 35. minucie po dwóch z rzędu trafieniach Belmas chorzowianki przegrywały 14:17, wkrótce jednak pozwalając KPR-owi na ponowny "odjazd" do stanu 23:17. Na ostatni zryw przyjezdne zdecydowały się w 56. minucie, zmniejszając straty do dwóch bramek (25:27). Końcówkę gospodynie wygrały jednak 3:1, a ich triumf przypieczętowała Jelena Bader.

Pokonując Ruch KPR odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu awansował na 8. miejsce w ligowej tabeli. Mający dwa punkty więcej zespół z Chorzowa jest szósty.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 30:26 (15:9)

KPR: Kozłowska - Wiertelak 1, Groblewska 1, M. Mączka 3, Tomczyk, Buklarewicz 9, Janik, Oreszczuk, Dąbrowska 6, Bader 5, Michalak 5.