LM: FC Barcelona - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
FC Barcelona - Orlen Wisła Płock 30:25 (13:12) - KONIEC MECZU
Skomentuj 0
To już koniec naszej relacji z Barcelony, fanom szczypiorniaka przypominam jednak o naszych pozostałych relacjach z meczów Superligi i I ligi mężczyzn. A dla spóźnialskich: Dziękuję za wspólne śledzenie poczynań Orlen Wisły Płock w starciu z FC Barceloną. Kolejne relacje akcja po akcji z występów polskich ekip w Lidze Mistrzów już w przyszłym tygodniu!
Skomentuj 0
Wicemistrzowie Polski nie zdołali pokonać faworyzowanych Katalończyków, jednak z Hiszpanii mogą wracać z podniesionym czołem. Wisła przez niemal całe spotkanie była równorzędnym rywalem dla Barcelony, zwłaszcza w pierwszej połowie sprawiając rywalom sporo problemów.
Skomentuj 0
60 min. 30:25 - Koniec meczu. Wisła i Barcelona miały jeszcze swoje szanse, ale bramkarze popisali się dobrymi interwencjami.
Skomentuj 0
59 min. 30:25 - Barcelona podkręciła tempo w samej końcówce. Bramki Cedrica Sorhaindo i Nikoli Karabaticia wysunęły Katalończyków na pięć trafień przewagi.
Skomentuj 0
58 min. 28:25 - Tiago Rocha zmniejsza rozmiary prowadzenia rywali. 150 sekund do końca spotkania.
Skomentuj 0
  • 57 min. 28:24 - Błąd kroków popełnił Nemanja Zelenović, ale rywale na szczęście również pomylili się w ofensywie.
    Skomentuj 0
    55 min. 28:24 - Na placu gry pojawił się Daniel Sarmiento i od razu wpisał się na listę strzelców. Barcelona ponownie wygrywa czterema bramkami. Do końca cztery i pół minuty, wynik rywalizacji jest już raczej przesądzony.
    Skomentuj 0
    54 min. 27:24 - Dwie ostatnie akcje Barcelony zakończyły się stratą lub faulem w ataku, trener Xavier Pascual poprosił więc o czas.
    Skomentuj 0
    54 min. 27:24 - Długo nie mogli znaleźć sposobu na zdobycie bramki Nafciarze, dopiero po zespołowej akcji zdołał się przebić Tiago Rocha. Portugalczyk przelobował Danijela Saricia, który wcześniej zaliczył kilka świetnych interwencji.
    Skomentuj 0
    52 min. 27:23 - Trafił Nikola Karabatić i gospodarze ponownie odskoczyli na dystans czterech bramek. Wisła miała dwie okazje, długo rozgrywała atak pozycyjny, ale koniec końców Alexander Tioumentsev popełnił faul w ataku. Ciężko będzie Wiśle odwrócić losy meczu.
    Skomentuj 0
    50 min. 26:23 - Nie mają sposobu na Kirila Lazarova płocczanie. Dziewiąta bramka Macedończyka, Katalończycy trzymają przewagę.
    Skomentuj 0
    48 min. 25:23 - Wisła walczy! Ponownie z podłoża Angel Montoro i już "tylko" dwie bramki przewagi Barcelony. Katalończycy męczą się teraz w ataku, ale grają w osłabieniu - karę otrzymał Jesper Noddesbo.
    Skomentuj 0
    45 min. 24:21 - Trochę zamieszania na parkiecie, dwóch zawodników Barcelony padło po ciosach Nafciarzy. Na ławkę kar odesłany Adam Wiśniewski, na szczęście trafił w osłabieniu Angel Montoro.
    Skomentuj 0
    43 min. 23:20 - Strasznymi falami grają płocczanie. Po dwóch straconych z rzędu bramkach tym razem na listę strzelców wpisali się Tiago Rocha i Ivan Nikcević. Dodatkowo na ławkę kar odesłany Jesper Noddesbo, to szansa dla Nafciarzy!
    Skomentuj 0
    41 min. 23:18 - I już pięć bramek przewagi Barcelony. Najpierw Jesper Noddesbo, po chwili Nikola Karabatić, obie bramki z kontrataku. Wisła musi gonić wynik.
    Skomentuj 0
    40 min. 21:18 - Dwie szybkie bramki Nemanji Zelenovicia i Tiago Rochy zmniejszyły na chwilę straty Wisły do dwóch trafień, ale z karnego po drugiej stronie parkietu trafił też Kiril Lazarov. Barcelona trzyma wynik, trudne położenie Nafcairzy...
    Skomentuj 0
    39 min. 20:16 - Ech, kolejna strata płocczan i kolejne trafienie rywali. Rozkręcił się po przerwie Nikola Karabatić, przewaga Barcelony to już cztery bramki. O czas poprosił Manolo Cadenas.
    Skomentuj 0
    38 min. 19:16 - Moment nieuwagi, prosta strata i Barcelona ponownie odjeżdża. Najpierw z koła Jesper Noddesbo, po chwili ze skrzydła Joan Saubich i jest 19:16. Nafciarze walczyć!
    Skomentuj 0
    37 min. 17:16 - Trzymają Nafciarze wynik. Dla Barcelony trafił dość szczęśliwie Raul Entrerrios, na jego bramkę odpowiedział jednak Kamil Syprzak. Co ciekawe kołowy Nafciarzy trafił z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    35 min. 16:15 - Wisła wraca do gry! Świetnie bronili Nafciarze, co spowodowało faul w ataku rywali, a w ofensywie bramkarza rywali zaskoczył Nemanja Zelenović. Już tylko jedna bramka straty płocczan!
    Skomentuj 0
    34 min. 16:14 - Robi się coraz gorzej. Fenomenalną obroną popisał się Gonzalo Perez de Vargas, a kilka sekund później nie pomylił się Kiril Lazarov. Barcelona na chwilę odskoczyła na trzy trafienia przewagi, na szczęści odpowiedział Dan-Emil Racotea.
    Skomentuj 0
    33 min. 15:13 - Zły początek Nafciarzy - najpierw strata podczas rozgrywania ataku pozycyjnego, a chwilę później bomba Nikoli Karabaticia. Dwie przewagi Barcelony.
    Skomentuj 0
    32 min. 14:13 - Ładna zespołowa akcja kończy się trafieniem Joana Saubicha z prawego skrzydła. Szkoda, że Wisła straciła bramkę, rywale grali w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    31 min. 13:13 - Wisła zaczyna drugą połowę od bramki Nemanji Zelenovicia i mamy remis. Tak trzymać!
    Skomentuj 0
    Do Palau Blaugrana powrócimy już za niecałe dziesięć minut. Zostańcie z nami, wkrótce druga połowa meczu FC Barcelona - Orlen Wisła Płock!
    Skomentuj 1
    • ZKS Zgłoś komentarz
      Nazwa klubu ze stolicy Katalonii jest cokolwiek dziwna - FC Barcelona Handbol czyli Klub piłki nożnej Barcelona w piłkę ręczną:)
      Nafciarze nie przestraszyli się faworyzowanych Katalończyków i w pierwszej połowie jak równy z równym rywalizowali z wielką Barceloną! Po trzydziestu minutach gry podopieczni Manolo Cadenasa mają tylko jedną bramkę straty, wszystko jest więc możliwe po przerwie!
      Skomentuj 0
      FC Barcelona - Orlen Wisła Płock 13:12 DO PRZERWY!
      Skomentuj 4
      Zobacz więcej komentarzy (1)
      30 min. 13:12 - Trafił z linii siedmiu metrów Tiago Rocha! Koniec pierwszej połowy, Wisłą przegrywa tylko jedną bramką!
      Skomentuj 0
      29 min. 13:11 - Obronili piłkę Nafciarze, a dodatkowo na ławkę kar wysłany został Cedric Sorhaindo. Szansa dla Wisły, rzut karny wywalczył Michał Daszek!
      Skomentuj 0
      28 min. 13:11 - Okres bardzo ładnych bramek po obu stronach parkietu. Najpierw dla Wisły po "wjeździe" na szósty metr trafił Nemanja Zelenović, po chwili kapitalną wkrętką popisał się Raul Entrerrios, na co rzutem bieżnym popisał Alexander Tioumentsev. Wisła walczy.
      Skomentuj 0
      27 min. 12:9 - Wael Jallouz pojawił się na parkiecie i od razu wpisał się na listę strzelców. Wisła w ataku, na środku rozegrania chwilowo Ivan Nikcević.
      Skomentuj 0
      26 min. 11:9 - Miała Wisła szansę na zmniejszenie strat, ale nie przebili się z drugiej linii Alexander Tioumentsev i Angel Montoro. Czas dla trenera Barcelony, Xaviera Pascuala.
      Skomentuj 0
      25 min. 11:9 - Eduardo Gurbindo po wbiegnięciu na koło i jedenasta bramka Barcelony. Szybko odpowiedział jednak Kamil Syprzak.
      Skomentuj 0
      24 min. 10:8 - Angel Montoro po zabiegnięciu na lewą połówkę trafia do siatki rywali! Ósme trafienie Wisły, drugie hiszpańskiego rozgrywającego.
      Skomentuj 0
      23 min. 10:7 - Rośnie przewaga Katalończyków. Co prawda Hiszpanie nie wykorzystali dwóch akcji, ale w obu przypadkach litewscy sędziowie odgwizdali rzuty karne. Z linii siedmiu metrów dwukrotnie Kiril Lazarov, Wisła przegrywa już 7:10.
      Skomentuj 0
      21 min. 8:7 - Okres gry bramka za bramkę - najpierw z koła dla Wisły trafił Kamil Syprzak, dorobek Barcelony powiększył zaś Nikola Karabatić. To pierwsza bramka Francuza.
      Skomentuj 0
      20 min. 7:6 - Nareszcie! Z drugiej linii trafił w końcu Dan-Emil Racotea, Wiślacy przełamali długą niemoc. Ekspresowo odpowiedział jednak Kiril Lazarov i Barca nadal na prowadzeniu.
      Skomentuj 0
      18 min. 6:5 - Mają problemy w ofensywie Nafciarze, od kilku minut nie wypracowali sobie dogodnej pozycji do rzutu z drugiej linii. Na szczęście w bramce Wisły był Marcin Wichary, który najpierw obronił rzut karny, a potem rzut z prawej połówki.
      Skomentuj 0
      17 min. 6:5 - Nie układa się gra Nafciarzy w ataku, kolejna strata wicemistrzów Polski. Katalończycy wracają na prowadzenie - z drugiej linii ponownie Kiril Lazarov i 6:5 dla Blaugrany.
      Skomentuj 0
      16 min. 5:5 - Nie idzie na razie Danowi-Emilowi Racotei. Rumuński rozgrywający musiał teraz oddać rzut (sędziowie sygnalizowali grę pasywną), na posterunku był jednak Gonzalo Perez de Vargas. W odpowiedzi potężnie z drugiej linii Kiril Lazarov i mamy remis.
      Skomentuj 0
      15 min 4:5 - Uff, teraz szczęście było po stronie płocczan. Barca przejęła piłkę, w kontrataku uruchomiony został Kiril Lazarov, ale potężny Macedończyk trafił w słupek. Wisła w ataku, o czas najpierw poprosił jednak trener Manolo Cadenas.
      Skomentuj 0
      15 min. 4:5 - Topnieje przewaga Nafciarzy, z lewego skrzydła trafi Aitor Arino.
      Skomentuj 0
      13 min. 3:5 - Cedric Sorhaindo przełamał impas gospodarzy. Gorsza jednak niż strata bramki jest informacja o dwuminutowej karze dla Alexandra Tioumentseva. Wisła ponownie w osłabieniu.
      Skomentuj 0
      12 min. 2:5 - Angel Montoro technicznie, lobem nad Gonzalo Perezem de Vargasem po wjeździe na szósty metr i przewaga Wisły wynosi już trzy bramki!
      Skomentuj 0
      11 min. 2:4 - Ajj... Była okazja do powiększenia prowadzenia, ale Angel Montoro uknął z dwunastu metrów w poprzeczkę. Barcelona trzeci raz z rzędu traci jednak piłkę!
      Skomentuj 0
      10 min. 2:4 - Kolejny raz Valentin Ghionea! Kapitalny okres gry Wisły, która po karze dla Tiago Rochy gra w osłabieniu! BRAWO!
      Skomentuj 0
      9 min. 2:3 - Strata Nafciarzy, kontra rywali i druga w meczu bramka Jespera Noddesbo. Szybko odpowiada jednak Valentin Ghionea! Wisła nadal na prowadzeniu!
      Skomentuj 0
      8 min. 1:2 - Kolejny raz pomylił się z drugiej linii Dan-Emil Racotea, na szczęście błąd Nafciarzy uratował Rodrigo Corrales! Świetna interwencja Hiszpana przy rzucie Karabaticia!
      Skomentuj 0
      7 min. 1:2 - TAAK! Marcin Wichary obronił rzut karny! Katalończycy wywalczyli rzut karny, ale Gudjon Valur Sigurdsson przegrał pojedynek z "Wichurą"! Wisła przed szansą na powiększenie przewagi!
      Skomentuj 0
      6 min. 1:2 - Pierwsze prowadzenie Wisły! Rodrigo Corrales obronił rzut Nikoli Karabaticia, a Nafciarze w kontrze zdołali wywalczyć rzut karny. Z linii siedmiu metrów nie pomylił się Valentin Ghionea. Brawo!
      Skomentuj 0
      5 min. 1:1 - Rzut Nikoli Karabaticia zablokowany, Barcelona nadal jednak przy piłce.
      Skomentuj 0
      4 min. 1:1 - Pomyliła się kolejny raz w ataku Barcelona, tym razem faul w ataku popełnił Nikola Karabatić. Wisła długo rozgrywała swoją akcję, po kole przebiegł jednak Tiago Rocha i Nafciarze stracili piłkę.
      Skomentuj 0
      3 min. 1:1 - Barcelona ponownie próbowała zagrać przez koło, Nafciarze przechwycili jednak piłkę. Niestety wicemistrzowie Polski nie wykorzystali szansy wyjścia na prowadzenie - rzut Nemanji Zelenovicia obronił Gonzalo Perez de Vargas.
      Skomentuj 2
      2 min. 1:1 - Z prawej połówki próbował Dan-Emil Racotea, ale jego rzut obronił Gonzalo Perez de Vargas. Wisła utrzymała się jednak przy piłce, a w kolejnej próbie nie pomylił się Nemanja Zelenović. Mamy remis.
      Skomentuj 1
      1 min. 1:0 - Wynik spotkania otwiera Jesper Noddesbo, który wykorzystał podanie Nikoli Karabaticia. Wisła w ataku.
      Skomentuj 0
      Skomentuj 0
      Obie ekipy mają już za sobą oficjalną prezentację, pora na walkę. Do boju Nafciarze!
      Skomentuj 0
      W tym sezonie Katalończycy wskazywani są jako jeden z faworytów rozgrywek. Jak na ich tle wypadnie osłabiona Orlen Wisła Płock? Start meczu w Palau Blaugrana już za kilka minut!
      Skomentuj 0
      Zeszłoroczny turniej Final Four zakończył się dla Blaugrany katastrofą - ekipa trenera Xaviego Pascuala była faworytem do zwycięstwa, w półfinale przegrała jednak z późniejszym triumfatorem, SG Flensburgiem-Handewitt. Po sezonie Katalończycy postawili na wzmocnienie zespołu - do ich składu dołączyli Gudjon Valur Sigurdsson, Wael Jallouz i Gonzalo Perez de Vargas.
      Skomentuj 0
      Na co stać będzie Nafciarzy w dzisiejszym meczu? Bez cienia wątpliwości możemy napisać, że to ich rywale będą murowanym faworytem do zgarnięcia kompletu punktów. FC Barcelona zdecydowanie przewyższa wicemistrzów Polski potencjałem kadrowym oraz doświadczeniem z występów w europejskich pucharach - dość powiedzieć, że przed rokiem Katalończycy wystąpili w turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii.
      Skomentuj 0
      Obok Miljana Pusicy w składzie Nafciarzy w dzisiejszym meczu zabraknie Mariusza Jurkiewicza, który przechodzi obecnie rehabilitację kontuzjowanej ręki. W szeregach Barcelony nie wystąpią zaś Siarhei Rutenka (zawieszenie) oraz Victor Tomas (kontuzja barku).
      Skomentuj 0
      Na początek informacja sprzed niecałej godziny - rozgrywający Nafciarzy Miljan Pusica nabawił się w piątek kontuzji mięśniowej i nie zagra dzisiaj z Blaugraną...
      Skomentuj 0
      Dzień dobry! Witam w niedzielne południe i zapraszam na relację akcja po akcji z drugiego meczu Orlen Wisły Płock w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rywalem Nafciarzy będzie dziś wielka FC Barcelona! Początek meczu za niecałe pół godziny, zostańcie z nami.