Pierwsza wygrana gdynian - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - MKS Henri Lloyd Brodnica

Po wyrównanej pierwszej połowie, Kar-Do Spójnia zaczęła dominować i ostatecznie pokonała MKS Henri Lloyd 26:21. Po sześć bramek dla zwycięzców zdobyli Rafał Staniszewski i Rafał Rychlewski.

Michał Gałęzewski
Sytuacja w tabeli obu drużyn po dwóch kolejkach nie wyglądała najlepiej. Gdynianie raz zremisowali i raz przegrali, a brodniczanie mieli za sobą dwie porażki. Oba kluby miały więc chrapkę na pierwsze zwycięstwo.
Mecz od początku był bardzo wyrównany. Zawodnicy obu drużyn kilka razy wychodzili na prowadzenie, jednak po chwili sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Bramkę na wagę remisu w I połowie zdobył Mateusz Orłowski i po jego rzucie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 22:22.

W końcu jednak gdynianie zaczęli dominować. Dobrze w ataku grał Rafał Staniszewski i po jego bramce, w 43 minucie gospodarze prowadzili 19:15. Ostatecznie dwa punkty zostały w Gdyni, a wynik ustalił Łukasz Naus, rzucając bramkę na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem.

- O naszej wygranej zadecydowała nasza dobra i bardzo konsekwentna obrona. Cały mecz był wyrównany, z naszą nieznaczną przewagą. W końcówce udało nam się wymusić na przeciwniku kilka błędów i dzięki temu rzucić kilka łatwych bramek, co rozstrzygnęło mecz. Potrzeba nam jeszcze więcej koncentracji i konsekwencji w grze w ataku, ale wszystko idzie w dobrym kierunku i oby tak dalej - powiedział trener Kar-Do Spójni, Marcin Markuszewski.

Kar-Do Spójnia Gdynia - MKS Henri Lloyd Brodnica 26:21 (12:12)

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron, Dyszer - Rychlewski 6, Staniszewski 6, Szlinger 4, Naus 3, Derdzikowski 3, Wróbel 2, Stelmasik 1, Chyła 1 oraz Kowalski, Bielec, Nowaliński.
Kary: 10 min. (Derdzikowski 6 min. - cz.k., Nowaliński 2 min., Bielec 2 min.).
Karne: 0/0.

MKS Henri Lloyd: Jankowski, Kaczmarski, Muszak - Olszewski 6, Malinowski 5, Sadowski 2, Kruszewski 2, Cichocki 2, Orłowski 2, Matlach 2 oraz Biliński, Kryczka, Netz, Mazur, Wajc.
Kary: 6 min. (Olszewski 2 min., Sadowski 2 min., Netz 2 min.).