Koncert Agaty Cebuli - relacja z meczu MKS Piotrcovia - SPR Pogoń Baltica Szczecin

Wysoka wygrana Pogoni Baltica Szczecin w Piotrkowie. W zespole gości znakomity mecz rozegrała zdobywczyni trzynastu bramek Agata Cebula. Od pierwszych minut przewaga gości nie podlegała dyskusji.

Emocje w tym spotkaniu skończyły się tak naprawdę w 10. minucie. Od stanu 3:3 drużyna Pogoni Baltica Szczecin osiągnęła wyraźną przewagę i z minuty na minuty powiększała różnicę bramkową na swoją korzyść. Znakomity mecz rozgrywała Agata Cebula, na której rzuty nie potrafiła znaleźć recepty piotrkowska bramkarka Daria Opelt. Na domiar złego kontuzji kolana doznała Katarzyna Piecaba, a chwilę później uraz dłoni wyeliminował Monikę Kopertowską. Tak osłabiona Piotrcovia nie miała szans z Pogonią Baltica, która już do przerwy prowadziła 16:7. [ad=rectangle] W drugiej części spotkania w zespole Piotrcovii rozrzucały się Stefka Agova oraz Aleksandra Kucharska. Dzięki nim spotkanie nie zakończyło się blamażem gospodyń. Agova rzuciła w całym meczu aż 12 bramek i tylko o jedno trafienie ustąpiła Cebuli. Dorobek bramkowy szczecińskiej rozgrywającej mógł być wyższy, ale w ostatnich minutach szkoleniowiec Pogoni Baltica Adrian Struzik trzymał swoją snajperkę na ławce rezerwowych.

- Weszliśmy w ten mecz całkiem nieźle, ale skrzydła podcięła nam kontuzja Katarzyny Piecaby. Później wypadła jeszcze Monika Kopertowska co spowodowało, że nie miałem właściwie żadnego manewru. Ola Kucharska musiała grać całe 60 minut podobnie jak Stefka. Musimy jakoś się pozbierać przed arcyważnymi meczami w Olkuszu i u siebie z Samborem Tczew - powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii Sławomir Kamiński.

- Zawsze trzeba szukać pozytywnej strony. Cieszy to, że pierwszą swoją bramkę rzuciła Martyna Gomółka, cieszy również powrót Pauliny Cieślak. Niestety kontuzjowane zostały Monika Kopertowska oraz Kasia Piecaba co oznacza, że do Olkusza pojedziemy mocno osłabione - dodała zdobywczyni sześciu bramek dla Piotrcovii Aleksandra Kucharska.

MKS Piotrcovia - SPR Pogoń Baltica Szczecin 25:35 (7:16)

MKS Piotrcovia: Opelt, Skura - Rol 2, Sobińska, Kucharska 6, Cieślak, Kopertowska 1, Gomółka 1, Piecaba, Agova 12/3, Nowak 3. Trener: Sławomir Kamiński Kary: 6 min (Agova x2, Kucharska) Karne: 3/3

SPR Pogoń Baltica: Płaczek, Sziwierska - Huczko 1, Sabała 3, Stachowska 7, Cebula 13/5, Noga, Głowińska 1, Jurczyk, Królikowska 3, Zimny 2, Koprowska 2/1, Zawistowska, Kochaniak, Fornalik 1, Yashchuk 2. Trener: Adrian Struzik Kary: 8 min (Fornalik x2, Yashchuk, Cebula) Karne: 5/5

Sędziowali: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak (obaj z Głogowa). Widzów: