Planowe zwycięstwo gospodarzy - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - KS Meble Wójcik Elbląg

Po wyrównanej pierwszej połowie piłkarze ręczni MKS Piotrkowianina uzyskali wyraźną przewagę nad KS Meble Wójcik Elbląg i wygrali ostatecznie 32:27 (18:16).

Michał Ostafijczuk
Do 20. minuty spotkania mecz był niezwykle wyrównany. Ambitnie walczący goście nie pozwolili Piotrkowianinowi na rozwinięcie skrzydeł i sami kilkakrotnie wychodzili na jednobramkowe prowadzenie. Od stanu 11:11 gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu (Piotr Swat, Tomasz Mróz i Roman Pożarek). Tę niewielką przewagę Piotrkowianin dowiózł do końca pierwszej połowy schodząc do szatni z korzystnym wynikiem - 18:16.
O końcowym wyniku spotkania zdecydował pierwszy kwadrans drugiej odsłony. Znakomicie bronić zaczął doświadczony Artur Banisz, który wyprowadzał szybkie, skuteczne kontry. Po jednej z nich i bramce Pożarka Piotrkowianin wygrywał już 26:20 i stało się jasne, że nie odda już prowadzenia. W zespole gości próbowali walczyć skuteczni: Marcin Szopa i Grzegorz Dorsz, ale to było za mało na dobrze grających gospodarzy. W 56. minucie piotrkowianie prowadzili 32:24. Trzy ostatnie bramki rzucili podopieczni Dariusza Molskiego niwelując końcową stratę do pięciu trafień.

- W drugiej połowie dobrze zaczęła funkcjonować defensywa i od razu przyniosło to skutek. Nad obroną musimy cały czas pracować. Za tydzień czeka nas trudny mecz w Malborku, o którym zaczniemy myśleć już od następnego treningu. W drugiej odsłonie meczu ważne piłki odbili bramkarze i z tego poszły skuteczne kontry - podsumował spotkanie trener Piotrkowianina Janusz Szymczyk.

MKS Piotrkowianin - KS Meble Wójcik Elbląg 32:27 (18:16)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Zinchuk 6, Głowacki 1, Mróz 6, Kozłowski, Woynowski 2, Iskra 1, Chełmiński, Różański 3, Swat 4/1, Hejniak, Pożarek 5, Pacześny 4.
Trener: Janusz Szymczyk
Kary: 4 min (Pożarek, Swat)
Rzuty karne: 1/1

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor, Krawczyk - Olszewski 1, Nowakowski 1, Malczewski 2, Bąkowski 2, Spychalski 3, Gryz, Gębala 1, Szopa 6/4, Serpina 1, Kostrzewa 1, Adamczak 2, Malandy 3, Dorsz 4.
Trener: Dariusz Molski
Kary: 6 min (Serpina, Gębala, Malczewski)