Niespodziewana porażka faworyta, SMS na fali - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - SMS ZPRP Płock

Jeden z faworytów I ligi kobiet, UKS PCM Kościerzyna niespodziewanie zanotował porażkę. Tym razem podopieczne Dariusza Męczkowskiego przegrały z SMS-em ZPRP Płock 31:35.

Michał Gałęzewski
Po tym, jak UKS PCM Kościerzyna wygrał w Kobierzycach, wydawało się że zawodniczki z Kaszub pójdą za ciosem. Rywalem były utalentowane szczypiornistki SMS-u ZPRP Płock, które na inaugurację wygrały z Koroną Handball Kielce.
Początek spotkania nie zwiastował kilkubramkowej porażki UKS-u PCM. Po bramce najskuteczniejszej w ekipie gospodarzy Magdaleny Ziółkowskiej, po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis 5:5. Później jednak płockie licealistki zaczęły wypracowywać sobie przewagę i po następnym kwadransie i bramce Aleksandry Kwiecińskiej, prowadziły już 16:8, by na przerwę schodzić przy wyniku 11:19.

W drugiej połowie po celnym rzucie Patrycji Świerzewskiej, SMS ZPRP wyszedł na rekordowe prowadzenie 26:15. Gospodynie obudziły się dopiero w ostatnich minutach, ale wystarczyło to jedynie do zmniejszenia straty do czterech bramek. W zespole gości należy pochwalić Aleksandrę Rosiak, która zdobyła 10 bramek i po dwóch kolejkach ma na swoim koncie 22 trafienia.

UKS PCM Kościerzyna - SMS ZPRP Płock 31:35 (11:19)

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska, Perłowska - Ziółkowska 8, Wójcik 5, N.Brzezińska 4, Borysławska 3, Ziemienowicz 3, Jakubowska 3, Sus 2, Żukowska 2, Siekańska 1 oraz Górna, Leśniak.
Kary: 2 min. (Siekańska 2 min.).
Karne: 3/6.

SMS ZPRP: Sarnecka - Rosiak 10, Kwiecińska 8, Urbaniak 6, Świerżewska 6, Bałdyga 2, Dworczak 1, Sucha 1, Nosek 1 oraz Suchy, Seweryn, Lipok, Szczechowicz, Suszek.
Kary: 16 in. (Rosiak 4 min., Kwiecińska 2 min., Świerżewska 2 min., Dworczak 2 min., Sucha 2 min., Nosek 2 min., Bałdyga 2 min.).