Emocje do końca - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk

Po bardzo wyrównanym meczu, Vetrex Sokół Kościerzyna pokonał SMS ZPRP Gdańsk 25:24. Na początku drugiej połowy szansę na postawienie kropki nad i miał jednak zespół gości.

Michał Gałęzewski
Po pierwszych dwóch kolejkach w lepszej sytuacji był zespół gości, który miał na swoim koncie dwa punkty. SMS ZPRP Gdańsk natomiast przegrał oba mecze. Na początku spotkania po bramce Marka Piechowskiego 3:1 prowadzili podopieczni Andrzeja  Gryczki, jednak pięć kolejnych bramek zdobył SMS ZPRP i po rzucie najskuteczniejszego w tym spotkaniu Bartosza  Kowalczyka, licealiści prowadzili już 6:3.
Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie. Cztery następne bramki zdobył Vetrex Sokół, następnie na minutę przed przerwą goście prowadzili 11:8. Dwie ostatnie bramki przed przerwą zdobył Vetrex Sokół i po rzucie Aleksandra Bronka, drużyna z Kościerzyny przegrywała 10:11.

Na początku drugiej połowy, podopieczni Marcina Pilcha wyszli na rekordowe prowadzenie - 16:12. Później jednak konsekwentnie stratę odrabiali gospodarze. W ostatniej minucie po rzucie karnym wykonanym skutecznie przez Jakuba Reichela prowadzili różnicą dwóch bramek i trafienie Przemysława Mrozowicza już nic nie zmieniło. W konsekwencji dwa punkty zostały w Kościerzynie.

Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 25:24 (10:11)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - J.Reichel 5, A.Bronk 5, M.Reichel 4, Ringwelski 3, Lisiewicz 3, Czaja 2, Janusiewicz 2, Piechowski 1 oraz Szala, T.Bronk.
Kary: 10 min. (J.Reichel 4 min., Piechowski 4 min., Janusiewicz 2 min.).
Karne: 8/10.

SMS ZPRP: Skrzyniarz - Kowalczyk 7, Szała 5, Moryto 4, Bekisz 3, Mrozowicz 3, Pawłowski 1, Kawka 1 oraz Pietruszko, Skwierawski, Brukwicki.
Kary: 8 min. (Mrozowicz 2 min., Pawłowski 2 min., Pietruszko 2 min., Kawka 2 min.).