Bolesna lekcja beniaminka - relacja z meczu MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie

Miłe złego początki - tak piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów mogą określić to, co spotkało ich w sobotnim pojedynku z Olimpią Piekary Śląskie.

Sławomir Bromboszcz
Szczypiorniści z Chrzanowa do sobotniego spotkania przystąpili bez kilku zawodników. W meczowym protokole zabrakło m.in. Jakuba Dudka, Adama Janusa, Daniela Gizy oraz Wojciecha Żydzika. To znacznie ograniczyło pole manewru szkoleniowcowi MTS-u.
Beniaminek z Chrzanowa zawody rozpoczął jednak znakomicie. Skuteczna gra Marcina Skoczylasa i Pawła Strońskiego, sprawiła, że Cabanie objęli prowadzenie 3:0. Wystarczyła jednak tylko chwila słabszej gry, by rywale zdołali odrobić straty. Prym w szeregach gości wiódł Sebastian Danysz, po którego trafieniach tablica wyników pokazała rezultat remisowy 4:4.

Szczypiorniści MTS-u tylko przez pierwszy kwadrans byli w stanie toczyć z Olimpią wyrównaną walkę. Później wyraźnie zarysowała się przewaga piekarzan. W szeregach gości skuteczną grą imponowali Łukasz Włoka i Mariusz Kempys, w bramce natomiast dobrze spisywał się Damian Kowalczyk. To pozwoliło szczypiornistom z Górnego Śląska zejść do szatni z okazałą zaliczką 17:11.

Druga połowa była dla Olimpii już tylko formalnością. W grze chrzanowian nie było widać sportowej złości, w całym meczu zawodnicy MTS-u otrzymali tylko dwa wykluczenia. W 48 minucie po trafieniu Mariusza Kempysa goście objęli najwyższe w tym pojedynku prowadzenie 27:15. Cabanie starali się wykorzystać rozprężenie w szeregach gości i zniwelowali straty do zaledwie sześciu trafień 24:30. W końcówce meczu Olimpia dobiła jednak chrzanowian, aplikując im cztery bramki 34:24.

MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie 24:34 (11:17)

MTS: Górkowski, Wiatr - Cupisz 4/3, M. Skoczylas 4, Stroński 4, Rola 3, Kirsz 2, Książek 2, Wierzbic 2, Dęsoł 1, Orlicki 1, Zajdel 1, Budziosz, Madeja.
Kary: 4 min.