Superliga kobiet: Start poległ w Lublinie, podział punktów w Olkuszu (wyniki)

W sobotę szczypiornistki z PGNiG Superligi zainaugurowały 5. kolejkę spotkań. W pojedynku drużyn walczących o utrzymanie Aussie Sylex Sambor Tczew i SPR Olkusz podzieliły się punktami.

Sławomir Bromboszcz
W Olkuszu spotkały się zespoły, które w tym sezonie nie zdobyły jeszcze punktów. Zawody zdecydowanie lepiej rozpoczęły szczypiornistki SPR-u Olkusz, które szybko wypracowały kilkubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że Srebrne Lwice zdobędą komplet punktów, jednak w końcówce spotkania do pracy zabrały się zawodniczki Sambora Tczew, które zdołały odrobić straty i zawody zakończyły się remisem 25:25.
W Lublinie natomiast zmierzyły się drużyny, które należą do ligowej czołówki MKS Selgros i Start Elbląg. W roli faworyta do tego pojedynku przystąpiły mistrzynie Polski. W pierwszej połowie szczypiornistki Startu toczyły z lubliniankami wyrównaną walkę, po zmianie stron zespół z Elbląga zdołał nawet objąć dwubramkowe prowadzenie. W ostatnich dziesięciu minutach na parkiecie zdecydowanie lepiej prezentowały się jednak podopieczne Sabiny Włodek, które rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść 32:25.

Emocji nie zabrakło także w Koszalinie, gdzie miejscowa Energa stawiła czoła Olimpii Beskidowi Nowy Sącz. Góralki po zmianie trenera do sobotniego spotkania przystąpiły niezwykle zmobilizowane. Na parkiecie od początku trwała zacięta walka. Po zmianie stron zarysowała się przewaga szczypiornistek z Nowego Sącza, które po 45 minutach gry prowadziły 23:19. Koszalinianki znalazły się w bardzo trudnej sytuacji, jednak wyszły z niej obronną ręką. Akademiczki w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść 28:26.

SPR Olkusz - Aussie Sylex Sambor Tczew 25:25 (14:11)
Najwięcej bramek: dla SPR - Natalia Wicik i Paulina Marszałek po 7, Agata Wcześniak 4; dla Sambora - Karolina Olszowa i Hanna Strzałkowska po 4, Justyna Belter, Magda Krajewska, Katarzyna Pasternak i Katarzyna Skonieczna po 3.

MKS Selgros Lublin - Start Elbląg 32:25 (12:11)
Najwięcej bramek: dla MKS - Marta Gęga 7, Kamila Skrzyniarz 6, Agnieszka Kocela 5; dla Startu - Edyta Szymańska, Monika Aleksandrowicz, Kinga Grzyb i Katarzyna Kołodziejska po 4.

Energa AZS Koszalin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 28:26 (14:14) Najwięcej bramek: dla AZS - Karolina Kalska 11, Paulina Muchocka 5, Sylwia Matuszczyk i Joanna Załoga po 3; dla Olimpii-Beskid - Katerina Dubajova 9, Joanna Gadzina 7, Kamila Szczecina i Anna Kaliciecka - po 3.