Superliga mężczyzn: Vive rozbiło Azoty, Górnik zdobył Mielec (wyniki)

W najciekawszym sobotnim spotkaniu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Górnika Zabrze pokonali Stal Mielec. W Puławach pewne zwycięstwo odniosło Vive Tauron Kielce.

Sławomir Bromboszcz

W Puławach szczypiorniści miejscowych Azotów zmierzyli się z Vive Tauronem Kielce. W minionych sezonach puławianie potrafili przed własną publicznością nawiązać wyrównaną walkę z najmocniejszymi zespołami ligi. Aktualnie Azoty nie są jednak w najwyższej formie, co pokazało sobotnie spotkanie. Mistrzowie Polski szybko zaznaczyli swoją przewagę, prowadząc po 20 minutach 13:8. Podopieczni Talanta Dujszebajewa niepodzielnie rządzili na parkiecie i odnieśli wysokie zwycięstwo 35:24.

Problemów z zainkasowaniem kolejnego w tym sezonie kompletu punktów nie miała także Gaz-System Pogoń Szczecin, która zdeklasowała na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk. W pierwszej połowie na parkiecie w Gdańsku toczyła się w miarę wyrównana walka, goście do szatni zeszli z zaliczką trzech trafień. Po przerwie Pogoń szybko dorzuciła kolejne bramki, pozbawiając rywali nadziei na korzystny rezultat. Szczecinianie zwyciężyli 32:24 i umocnili swoją pozycję w górnej połowie ligowej klasyfikacji.
W najciekawszym spotkaniu Stal Mielec zmierzyła się z Górnikiem Zabrze. Oba zespoły w tym sezonie spisują się znakomicie. Na parkiecie w Mielcu od pierwszej minuty toczyła się niezwykle twarda walka. Mielczanie rzucili na szalę wszystkie siły, by zatrzymać faworyta z Zabrza. To jednak gracze Górnika po kwadransie gry przejęli inicjatywę i wypracowali kilka bramek zaliczki. Prowadzenia zabrzanie już nie oddali, jednak mielczanie do końca walczyli o odrobienie strat. Górnik nie pozwolił na to i zwyciężył 33:30.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli szczypiorniści Nielby Wągrowiec. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Markuszewskiego pokonał przed własną publicznością Zagłębie Lubin. Podopieczni Jerzego Szafrańca  fatalnie rozpoczęli sezon, w dotychczasowych czterech spotkaniach nie zdołali odnieść zwycięstwa. Miedziowi także w sobotę doznali porażki i wszystko wskazuje na to, że przed lubinianami kolejne kiepskie rozgrywki.

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 26:24 (13:14)
Najwięcej bramek: dla Nielby - Bartosz Świerad 7, Mindaugas Tarcijonas 6, Michał Tórz 6; dla Zagłębia - Dawid Przysiek 8, Michał Stankiewicz 4, Mateusz Wolski 4.

KS Azoty Puławy - Vive Tauron Kielce 24:35 (11:19)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Mateusz Kus i Marko Tarabochia po 5; dla Vive - Karol Bielecki, Denis Buntić i Tobias Reichmann po 5.

SPR Stal Mielec - Górnik Zabrze 30:33 (15:20)
Najwięcej bramek: dla Stali - Damian Kostrzewa 8, Łukasz Janyst i Michał Aamuszek po 6; dla Górnika - Paweł Niewrzawa 8, Robert Orzechowski 7, Bartłomiej Tomczak 6.

Wybrzeże Gdańsk - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:32 (10:13) Najwięcej bramek: dla Wybrzeża - Łukasz Rogulski i Marcin Lijewski po 4, Patryk Abram 3; dla Pogoni - Paweł Krupa, Wojciech Jedziniak, Michal Bruna, Wojciech Zydroń i Mateusz Zaremba po 5.

PGNiG Superliga: Grupa Select