Wymęczone zwycięstwo gospodyń - relacja z meczu Start Elbląg - KPR Jelenia Góra

Mecz 4. kolejki pomiędzy Startem a KPR-em na pewno pozostawi duży niedosyt wśród miejscowej publiczności. Elblążanki przez większość spotkania musiały gonić wynik.

Anna Dembińska

Drużyny podeszły do spotkania w zgoła odmiennych nastrojach. Elblążanki, po porażce z Vistalem, liczyły na rehabilitację i wywalczenie pierwszych punktów przed własną publicznością. Rywalki natomiast, po pokonaniu Olimpii, chciały pójść za ciosem i zdobyć kolejne dwa oczka.

Spotkanie od początku układało się po myśli przyjezdnych, które w 7. minucie gry prowadziły już 5:2. Co prawda gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania, jednak chwilę później serię złych podań Startu wykorzystały jeleniogórzanki i po trafieniu Marty Dąbrowskiej w 18. minucie prowadziły 12:8. Kilkubramkowe prowadzenie KPR zawdzięcza również dobrze dysponowanej Martynie Kozłowskiej, która m.in wybroniła rzut karny i sytuację 'sam na sam' z Kingą Grzyb. Elblążanki zabrały się za odrabianie strat dopiero trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. Po golu Agnieszki Wolskiej oraz niezawodnej tego dnia Sylwii Lisewskiej przegrywały 13:14.
Wynik drugiej połowy otworzyła Kinga Grzyb. Zaraz po niej dwa trafienia zanotowała Joanna Waga i Start wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Gdy wydawało się, że gra gospodyń wchodzi na właściwe tory, przyjezdne znów zaatakowały. Cztery minuty wystarczyły jeleniogórzankom, by ponownie wyjść na prowadzenie (19:18). O słabej dyspozycji zawodniczek Startu świadczy chociażby fakt, że kiedy grały w podwójnej przewadze, nie tylko nie potrafiły zdobyć bramki, ale jedną straciły. Z dobrej strony pokazała się natomiast Justyna Borkowska, broniąc kilka strzałów przyjezdnych. W końcówce ciężar zdobywania bramek wzięły na swoje barki Sylwia Lisewska oraz Agnieszka Wolska i gospodynie odskoczyły na cztery gole (25:21). Do końca spotkania gra była już wyrównana, jednak na boisku nadal było bardzo nerwowo. Elblążanki kontrolowały wynik i ostatecznie wygrały 29:26.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 29:26 (13:14)