MKS Selgros dobił Energę AZS kontrami. "To zasługa obrony"

Trzecią wygraną w sezonie odniosły w sobotę szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin. Mistrzynie kraju w pierwszym meczu na własnym terenie pokonały Energę AZS Koszalin, dobijając rywalki kontratakami.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Lublinianki znakomicie rozpoczęły starcie z koszalińską drużyną, po zaledwie kilku minutach spotkania prowadząc już 6:1. MKS dominował przeciwniczki od pierwszych minut i dopiero gdy rywalki zmieniły system gry w obronie, poziom wyrównał się. Na pomeczowej konferencji trener Sabina Włodek podkreślała, że zagranie Energi AZS przysporzyło jej drużynie sporo problemów.

- Tak naprawdę do stanu 6:1 grało się nam swobodnie, ale potem wkradły się nerwy z tego względu, że rywalki zmieniły obronę i wyłączyły Martę Gęgę. Nie potrafiłyśmy zachować wtedy chłodnej głowy - wspominała.
Mimo tego, że koszalinianki zmieniły system gry w defensywie, to mistrzynie kraju przez resztę spotkania kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Do przerwy MKS wygrywał 14:11, w drugiej połowie za sprawą twardej defensywy i skutecznej gry w ofensywie dobił przeciwniczki i zwyciężył 29:22.

Trener Włodek zadowolona była zwłaszcza z postawy przebudowanej linii obrony. - Cieszy mnie dobra gra w obronie. Może nie ustrzegłyśmy się błędów, ale próbujemy na nowo tę naszą obronę sklecić. Z zespołu odeszła Ala, która była mocnym punktem w obronie, teraz na tę chwilę wygląda to całkiem dobrze. Będziemy nad tym pracować, bo to pozwala zdobywać łatwe bramki - dodała.

Wspomnianych przez Włodek "łatwych bramek" w sobotnim meczu padło sporo. To właśnie kontrataki w połączeniu z dobrą postawą w defensywie były kluczami do wygranej nad Energą.

Zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie w obronie, dzięki czemu mogłyśmy wyprowadzać szybkie kontrataki. Bardzo dobrze zaczęłyśmy pierwszą połowę, potem jednak grałyśmy falami, wkradł się chaos. Niemniej jednak cieszymy się że zdobyłyśmy dwa punkty - podsumowywała Agnieszka Kocela.

Zwycięstwo nad Akademiczkami było trzecią wygraną MKS-u w sezonie. Teraz podopieczne trener Włodek czeka kilkudniowa przerwa (środowy mecz z Olimpią-Beskid Nowy Sącz został przełożony), a już w weekend lublinianki podejmą Start Elbląg.

Dorota Małek: Miałyśmy problemy w ataku pozycyjnym