Towarzysko: Zwycięstwo i remis Niemców w dwumeczu ze Szwajcarami

Reprezentacja Niemiec, która jest jednym z grupowych rywali Polaków na MŚ w Katarze w weekend rozegrała dwa towarzyskie mecze ze Szwajcarią. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali i zremisowali.

Paweł Nowakowski
Sobotnia potyczka w EWS Arena w Göppingen była oficjalnym debiutem Dagura Sigurdssona w roli trenera niemieckich szczypiornistów. Trzeba przyznać, że wypadł on bardzo okazale, bowiem mecz był pod całkowitą kontrolą mistrzów świata z 2007 roku, którzy już po kwadransie prowadzili aż 10:4, by do szatni schodzić przewagą siedmiu trafień.
Po zmianie stron Niemcy szli za ciosem, a pierwsze skrzypce w talii Sigurdssona grali zwłaszcza Patrick Groetzki i Johannes Sellin. Pierwszy z nich w 36. minucie wyprowadził Niemców na okazałe dziesięciobramkowe prowadzenie - 23:13. Opiekun niemieckiej kadry dał pograć wszystkim 17 zawodnikom, a wielcy nieobecni ostatnich dwóch mistrzowskich turniejów pewnie triumfowali 32:26. W kadrze Helwetów wystąpił Roman Sidorowicz, występ wieńcząc trzema trafieniami.

Niedzielny mecz świetnie rozpoczęli Szwajcarzy po siedmiu minutach rywalizacji prowadząc 5:1. Dagur Sigurdsson od razu poprosił o czas, po którym dokonał rotacji w defensywnym ustawieniu Niemców na 5:1. Po pół godzinie gry trzy bramki zaliczki mieli jednak Helweci.

Niemcy w drugiej partii ruszyli do frontalnych ataków, a po trafieniach Uwe Gensheimera w 41. minucie z rzutu karnego na tablicy wyników był remis 17:17. Co więcej reprezentacja Niemiec na niespełna dziesięć minut przed końcem odskoczyła na trzy bramki przewagi, lecz Szwajcarzy zdołali doprowadzić rzutem na taśmę do wyrównania, a bramkę na wagę remisu rzucił Andy Schmid.

Następne mecze Niemcy rozegrają w ramach eliminacji do ME 2016. 29 października w Gummersbach rywalizować będą z Finlandią,  natomiast 2 listopada czeka ich wyjazdowe starcie z Austrią.