Olsztynianie rozstrzelali beniaminka - relacja z meczu MKS Henri Lloyd Brodnica - Warmia Traveland Olsztyn

Pierwsze spotkanie MKS-u Henri Lloyd z Warmią Traveland Olsztyn zobaczyło 800 osób. Górą byli jednak zawodnicy zespołu gości, którzy zdobyli aż 37 bramek

MKS Henri Lloyd w ubiegłym sezonie wywalczył historyczny awans do I ligi. Licząca 27 tysięcy mieszkańców Brodnica czekała na pierwszy mecz u siebie, czego dowodem jest 800 kibiców w hali OSiR. Beniaminek I ligi najpierw przegrał po walce w Malborku i w następnej kolejce podejmował Warmię Traveland. [ad=rectangle] Początek spotkania był udany dla podopiecznych Jana Orzecha, którzy po bramce Macieja Malinowskiego w 14 minucie prowadzili już 9:6! Później jednak bardziej doświadczony zespół z Olsztyna włączył piąty bieg. Warmia Traveland na prowadzenie wyszła już po 20 minutach, gdy bramkę zdobył Paweł Deptuła, a do przerwy olsztynianie mieli już dwubramkową zaliczkę.

W drugiej połowie mecz był wyrównany do 49 minuty, gdy po rzucie Pawła Kruszewskiego, MKS Henri Lloyd przegrywał 25:27. Na koniec ponownie "odjechali" goście, którzy ostatecznie wygrali 37:28.

MKS Henri Lloyd Brodnica - Warmia Traveland Olsztyn 28:37 (15:17)

MKS Henri Lloyd: Jankowski, Kaczmarski, Muszak - Matlach 7, Malinowski 4, Kruszewski 4, Cichocki 3, Netz 3, Orłowski 2, Sadowski 2, Mazur 1, Kryczka 1, Olszewski 1 oraz Bidziński, Biliński. Kary: 8 min. (Olszewski 2 min., Bidziński 2 min., Biliński 2 min., Netz 2 min.). Karne: 3/3.

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Malewski 7, Drożdzik 5, Jankowski 4, Kempiński 4, Królik 4, Koledziński 3, Deptuła 3, Sikorski 3, Kopyciński 2, Krawczyk 2. Kary: 18 min. (Drożdzik 6 min. - cz.k., Krawczyk 4 min., Królik 2 min., Kempiński 2 min., Sikorski 2 min., Malewski 2 min.). Karne: 3/4.

Sędziowie: Godzina, Kamrowski. Widzów: 800.