Pokaz siły beniaminka - relacja z meczu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Sparta Oborniki

Beniaminek I ligi kobiet, AZS Łączpol AWFiS potwierdził swoje aspiracje i pokonał Spartę Oborniki aż 31:13. Gospodynie wysoko prowadziły już po trzynastu minutach i konsekwentnie powiększały przewagę.

Michał Gałęzewski
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk po awansie do pierwszej ligi, kompletnie przebudował zespół. Celem beniaminka jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej już w pierwszym sezonie na jej zapleczu. Jak się okazało, drużyna skompletowana przez Jerzego Cieplińskiego już w pierwszym spotkaniu pokazała klasę.
Od początku gdańszczanki grały bardzo uważnie w obronie. Bardzo dobre zawody rozegrały Monika Obrębalska i Aneta Skonieczna. Dzięki temu po trzynastu minutach, gdy bramkę zdobyła Marta Karwecka było już 8:3 dla Akademiczek! W całej pierwszej połowie straciły one tylko sześć bramek i na przerwę schodziły z siedmiobramkową zaliczką.

Pierwsze minuty drugiej połowy, to koncertowa gra drużyny z Gdańska, która po bramce Karmen Bunikowskiej prowadziła już 20:7! Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 31:13. - Wynik był wysoki i trzeba pochwalić całą drużynę. Graliśmy czternastką zawodniczek, jednak ciągle musimy uważać. Popełniamy błędy, które z lepszym przeciwnikiem mogą odwracać się przeciwko nam. Nie zdobywaliśmy bramek z czystych pozycji, czy rzucaliśmy łatwe piłki dla bramkarek. Czeka nas dużo pracy - powiedział Jerzy Ciepliński.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Sparta Oborniki 31:13 (13:6)

AZS Łączpol AWFiS: Obrębalska, Skonieczna - Bunikowska 7, Siódmiak 5, Gelińska 4, Konefał 4, Orzłowska 3, Karwecka 3, Kilanowska 2, Pesel 2, Neitsch 1 oraz Dajda, Sujka, Maszota, Szprengier, Drozdowska.
Kary: 14 min. (Neitsch 4 min., Kilanowska 4 min., Orzłowska 4 min., Pesel 2 min.).
Karne: 4/4.

Sparta: Kochańska, Niezgodzka - Gładecka 4, Filoda 3, Łakomy 2, Racka 2, Niedzielska 1, Żołyniak 1 oraz Wasiak, Zwolińska, Kaszkowiak.
Kary: 4 min. (Filoda 2 min., Wasiak 2 min.).