Horror w Zielonej Górze - relacja z meczu AZS UZ Zielona Góra - ŚKPR Świdnica

Przed tygodniem beniaminek z Zielonej Góry dobrze zaprezentował się w starciu z Olimpem Grodków. W debiucie przed własną widownią powalczył z ŚKPR-em Świdnica, ale znów przegrał.

Przemysław Grzyb
Goście z Dolnego Śląska wygrali 25:24 (14:12). Zwycięstwo świdniczan było tyleż szczęśliwe, co jednak zasłużone, bo przez większą część meczu to podopieczni Krzysztofa Terebuna  posiadali inicjatywę.

Mecz mógł się jednak zakończyć różnie, a miejscowi mogą pluć sobie w brodę, że nie zdobyli chociaż jednego punktu. Gola na wagę zwycięstwa ŚKPR-u, na pięć sekund przed końcem rzucił Patryk Rogaczewski. Lewoskrzydłowy Szarych Wilków wytrzymał presję i wykorzystał rzut karny. Dwadzieścia sekund wcześniej, też z siedmiu metrów, wyrównał Michał Nieradko. - Kluczem do zwycięstwa była nasza dobra gra w obronie. W końcówce skutek przyniosła też gra na dwa koła - ocenia najskuteczniejszy zawodnik sobotniego meczu, Damian Karpiński z ŚKPR-u.

Pierwsza połowa przebiegała według prostego scenariusza. Świdniczanie odskakiwali na 2-3 trafienia, potem seryjnie łapali kary i gospodarze odrabiali straty. W 24. minucie akademicy przegrywali nawet 8:12, ale w końcówce tej części grali w podwójnej przewadze i doprowadzili do stanu 12:14.

Po zmianie stron trwała walka gol za gol. Ambitnie grający gospodarze w końcu dopięli swego i najpierw doprowadzili do remisu, a w 52. minucie Nieradko wyprowadził ich na pierwsze w tym dniu prowadzenie 20:19. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście. - Można powiedzieć, że dopisało nam szczęście, ale ono sprzyja lepszym - skwitował Arkadij Makowiejew z obozu ŚKPR-u.

Dla świdniczan było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Szczypiorniści z Zielonej Góry na pierwszą zdobycz muszą jeszcze poczekać.

AZS UZ Zielona Góra - ŚKPR Świdnica 24:25 (12:14)

AZS UZ: Kwiatkowski, Długosz - Nieradko 5, Pedryc 4, Kociszewski 4, Matuszak 3, Zieniewicz 2, Kapr 2, Orliński 1, Książkiewicz 1, Gintowt 1, Urbańczak 1, Petela, Cenin, Łuka, Jaśkowski