To właśnie ta bramka zdecydowała o zwycięstwie Pogoni nad Chrobrym? (wideo)

Była 58. minuta meczu, a wynik brzmiał 27:25. Piłkę rozgrywali głogowianie. Jeden błąd sprawił, że ta znalazła się w rękach Bartosza Konitza, który uruchomił zabójczą kontrę.

Krzysztof Kempski
Na 10 minut przed końcowym gwizdkiem pary sędziowskiej z Gdańska wynik ostatniego niedzielnego spotkania pomiędzy Gaz-System Pogonią Szczecin a Chrobrym Głogów brzmiał 26:20. Wówczas szczecinianie zanotowali przestój w grze nie mogąc zdobyć kolejnej bramki przez siedem następnych minut. Dopiero błąd chwytu gracza będącego na pozycji obrotowego po podaniu od Dominika Płócienniczaka zdecydował o tym, że to gospodarze uruchomili błyskawiczną, i jak się potem okazało, bardzo skuteczną kontrę. Był to zarazem pierwszy celny rzut Mateusza Gmerka w Superlidze.
Swój debiutancki gol zdobył również Dawid Krysiak. Będąc blokowany przez obrońcę zdołał przymierzyć w samo okienko bramki strzeżonej przez Michała Kapelę.
16-latek udanie wszedł w mecz przeciwko Chrobremu 16-latek udanie wszedł w mecz przeciwko Chrobremu
Chcąc obejrzeć akcję w wykonaniu 16-letniego Krysiaka kliknij tutaj.

Materiał filmowy dzięki uprzejmości Gaz-System Pogoni Szczecin oraz Radiu Szczecin. Montaż: Kuba Hajduk.