Doświadczenie górą - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Real Astromal Leszno

Na inaugurację I ligi mężczyzn, SMS ZPRP Gdańsk przegrał z Realem Astromal Leszno. W drużynie z Wielkopolski w rolę egzekutora wcielił się Maciej Wierucki, zdobywca ośmiu bramek.

Michał Gałęzewski
Tak jak co roku, w zespole SMS-u ZPRP Gdańsk doszło do zmian kadrowych. Z drużyny odeszli zawodnicy, którzy skończyli trzecią klasę liceum, a doszedł nowy rocznik i trzon zespołu stanowią szczypiorniści, którzy w ubiegłym sezonie grali w II lidze. W Realu Astromal zmiany były kosmetyczne i zgranie zespołu jest siłą klubu z Leszna.
Spotkanie pomiędzy drużynami z Gdańska i Leszna od początku było wyrównane. W ósmej minucie po bramce Bartosza  Kowalczyka był remis 4:4. Później jednak Real Astromal zaczął grać twardo w obronie, a w ataku leszczynianie grali bardzo mądrze, podpuszczając rywali i doprowadzając do rzutów karnych. W nich bardzo skuteczny był Maciej Wierucki, który tylko w pierwszej połowie siedem razy pokonywał bramkarza rywali z siódmego metra.

W drugiej połowie przez długi czas zawodnicy obu drużyn nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala. SMS zdołał zmniejszyć stratę do dwóch bramek po tym, jak dwa razy z rzędu Fryderyka Musiała pokonał Arkadiusz Moryto. Z biegiem czasu to Real Astromal zaczął przeważać. Po rzucie Mateusza Nowaka drużyna z Leszna na sześć minut przed końcem prowadziła już 22:16, by ostatecznie zwyciężyć 25:19.

SMS ZPRP Gdańsk - Real Astromal Leszno 19:25 (10:14)

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot - Kowalczyk 7, Bekisz 4, Moryto 4/2, Mrozowicz 2, Szała 1, Pietruszko, P.Gasin, Kawka, Orzechowski, Pawłowski.
Kary: 10 min. (Pietruszko 6 min. - cz.k., Szała 2 min., Mrozowicz 2 min.).
Karne: 2/2.

Real Astromal: Musiał, Skorupiński - M.Wierucki 8/7, Misiaczyk 4, H.Szkudelski 3, Łuczak 3, Nowak 2, J.Wierucki 1, Krystkowiak 1, Wesołek 1, Wąsiewicz 2.
Kary: 4 min. (Krystkowiak 2 min., Nowak 2 min.).