I liga mężczyzn gr. A: Udany start faworytów, męczarnie KPR-u Legionowo w Poznaniu (wyniki)

Od zwycięstw ligowych faworytów z Piotrkowa Trybunalskiego, Legionowa, Malborka i Olsztyna rozpoczęły się zmagania I ligi mężczyzn gr. A. Problemy z triumfem w Poznaniu mieli tylko zawodnicy KPR-u.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Najlepiej spośród wspomnianego kwartetu spisali się zawodnicy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, którzy na własnym parkiecie bez najmniejszych problemów rozbili Vetrex Sokół Kościerzyna różnicą dziesięciu bramek. Już do przerwy ekipa trenera Janusza Szymczyka wygrywała 22:7, w drugiej połowie pozwalając rywalom z Kaszub na nieco więcej i ostatecznie zwyciężając 36:26.
Jako udany start ligowej rywalizacji z pewnością zalicza również w Olsztynie i Malborku, które uporały się z beniaminki rozgrywek. Warmia Traveland nie bez problemów zdołała zwyciężyć na parkiecie AZS-u AWF Biała Podlaska, Polski Cukier Pomezania triumfowała zaś w domowym starciu z MKS-em Henri Lloyd Brodnica. Trzeci z beniaminków gr. A, Warszawianka Warszawa, musiała zaś uznać wyższośćWolsztyniaka Wolsztyn.

Sporo problemów z odniesieniem wygranej w Poznaniu miał natomiast KPR Legionowo. Ekipa trenera Roberta Lisa do przerwy przegrywała nawet z MKS-em Poznań 14:15, w drugiej połowie po wyrównanym boju przechyliła jednak szalę zwycięstwa na swą korzyść i ostatecznie zwyciężyła różnicą zaledwie dwóch bramek (29:27).

Punkt na parkiecie Kar-Do Spójni Gdynia uratowali natomiast zawodnicy Meble Wójcika Elbląg. Gracze trenera Dariusza Molskiego na pięć minut przed końcową syreną przegrywali jeszcze 18:22, ale zdołali doprowadzić do remisu 24:24. Pewną wygraną w starciu z inną trójmiejską drużyną, SMS-em ZPRP Gdańsk, odniósł zaś Real Astromal Leszno.

1. kolejka I ligi mężczyzn gr. A:

SMS ZPRP Gdańsk - Real Astromal Leszno 19:25 (10:14) Kar-Do Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 24:24 (11:12) Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Henri Lloyd Brodnica 31:25 (15:13) MKS Poznań - KPR Legionowo 27:29 (15:14) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Vetrex Sokół Kościerzyna 33:23 (22:7) Warszawianka Warszawa - Wolsztyniak Wolsztyn 21:23 (12:9) AZS AWF Biała Podlaska - Warmia Traveland Olsztyn 30:37 (14:15)