Młodzież górą, 11 bramek Aleksandry Zych - relacja z meczu Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin

Młoda drużyna Vistalu Gdynia pokonała grającą wąską kadrą Energę AZS Koszalin 36:29. Aż jedenaście bramek dla zwycięskiej drużyny zdobyła Aleksandra Zych.

Michał Gałęzewski

Działacze obu drużyn przed sezonem zbudowali zupełnie inne składy. W Gdyni postawiono na młodość i szeroką kadrę. Nazwiska zawodniczek Energi AZS mogą natomiast robić wrażenie, jednak w składzie drużyny z Koszalina, głównie ze względu na problemy finansowe, znalazło się mniej zawodniczek, które mają jednak imponujące CV. W Gdyni w barwach zespołu gości zadebiutowały m.in. Karolina Kalska i Beata Kowalczyk, które jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowały barwy Vistalu.

Spotkanie z Energą AZS, to będzie dla większości tych młodych dziewczyn pierwszy taki mecz. Przewaga leży po stronie koszalinianek i jak będziemy grali bramka za bramkę, to doświadczenie może zdecydować o zwycięstwie naszych rywalek. Ja mam jednak nadzieję, że je przezwyciężymy i wszystko będzie w porządku - mówił przed meczem Paweł Tetelewski.
Spotkanie było wyrównane do trzynastej minuty, kiedy po bramce Aleksandry Kobyłeckiej, Energa AZS wyszła na prowadzenie. Później już zaczął dominować Vistal. Szczególnie aktywna w ataku była Aleksandra Zych. Rozgrywająca gdyńskiej drużyny zdobyła aż jedenaście bramek, będąc zdecydowanie najskuteczniejszą szczypiornistką w meczu. Ostatecznie po celnym rzucie Emilii Galińskiej, gdynianki do przerwy prowadziły 18:12.

W drugiej połowie spotkania, przebieg meczu nie uległ zmianie. Ciągle przeważały podopieczne Pawła Tetelewskiego, który dał zagrać kilku młodym zawodniczkom, które jeszcze w ubiegłym sezonie grały w innych zespołach, bądź dopiero wchodziły do szerokiej kadry Vistalu. W drużynie z Koszalina najskuteczniejsza była Kobyłecka, która zdobyła osiem bramek. Nie wystarczyło to jednak na zespół z Gdyni, który ostatecznie wygrał 36:29.

Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 36:29 (18:12)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Zych 11, Kulwińska 6, Galińska 5, Niedźwiedź 3, Janiszewska 4, Stanulewicz 3, Łabuda 2, Gutkowska 1, Pawłowska 1, Dorsz, Kozłowska.
Kary: 6 min. (Stanulewicz 2 min, Zych 2 min, Kozłowska 2 min.).
Karne: 4/5.

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kobyłecka 8, Załoga 5, Balle 5, Muchocka 4, Matuszczyk 2, Kalska 2, Chmiel 2, Garović 1 oraz Błaszczyk.
Kary: 6 min. (Balle 4 min., Kobyłecka 2 min.).