Sparingowo: Przełamanie MKS Kalisz

Ostrovia, MKS Kalisz oraz Bór Oborniki Śląskie rywalizowały w sobotę w grodzie nad Prosną. Chwilę zadowolenia w końcu przeżyli kibice gospodarzy, którzy zobaczyli dobrze grający zespół.

Miłosz Marek

Długo czekali kibice na południu Wielkopolski na zwycięstwo swoich ulubieńców. Przebudowywany zespół miał w ostatnim czasie sporo problemów. Podczas ostatniego turnieju w Legnicy kaliszanie stracili aż trzech graczy, którzy nie pojawili się na boisku w sobotę. W meczach z Ostrovią i Borem Oborniki Śląskie niezdolni do gry byli: Maciej Nowakowski, Konrad Krupa, Adam Frankowski, Łukasz Kobusiński oraz Dawid Glabik.

W obliczu problemów kadrowych na środku rozegrania w barwach kaliszan grał... Łukasz Sieg. Nominalny kołowy dobrze spisywał się w swojej roli. Podczas wykorzystania tego manewru MKS zyskał znaczną przewagę w starciu z lokalnym rywalem. Ostrowianie nie wiedzieli jak zareagować i dali się zaskakiwać. W pierwszej części gry doskonale spisywał się Tymon Trojański, a przy rzutach karnych wspierał go także Filip Jarosz (dwie obronione "siódemki" w pierwszej połowie).

- Gramy tym co mamy i nie zamierzamy się poddawać. Cieszy to, że w końcu zagraliśmy nieco solidniej w obronie, straciliśmy mniej niż 30 bramek i wygraliśmy spotkanie - mówił po meczu trener Mateusz Różański. MKS systematycznie powiększał swoją przewagę i ani przez moment nie stracił bezpiecznego dystansu. W pewnym momencie prowadził różnicą nawet siedmiu trafień, ale ostatecznie wygrał 32:26.
BÓR Oborniki Śląskie w tym sezonie chce włączyć się do walki o wejście na zaplecze ekstraklasy. Póki co przekonał się, że zespołowi jeszcze nieco brakuje do ekipy występujących na tym poziomie. Drugoligowiec w sobotę zmierzył się w dwóch grach kontrolnych z wielkopolskimi przedstawicielami grupy B I ligi.

Najpierw ekipa z Obornik Śląskich mierzyła się z Ostrovią i długimi fragmentami toczyła wyrównany bój z biało-czerwonymi. Do przerwy Bór przegrywał 13:18, ale już sześć minut po przerwie zniwelował straty do dwóch trafień. Wówczas gracze Witolda Rojka nie dali sobie rzucić bramki przez 12 minut i ze stanu 20:18 zrobiło się 27:18.

W końcówce ambitni gracze drugoligowca odrobili większość strat, a z dystansu raz po raz trafiał Kamil Ramiaczek. Ostatecznie mecz różnicą czterech bramek wygrali ostrowianie.

Żadnej litości dla rywala z niższej ligi nie mieli gospodarze, którzy do bólu wykorzystywali niemal każdą okazję do kontrataku. Swobodna gra i wiele luzu na boisku zaowocowało zdobyciem aż 51 bramek w jednym meczu!