Turniej w Legionowie: Gospodarze zgarnęli pełną pulę

KPR Legionowo pewnie pokonał Gwardię Opole, zapewniając sobie zwycięstwo w Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego.

Kamil Kołsut
Zespół Rafał Kuptel do ostatniej odsłony towarzyskich zmagań przystąpił osłabiony, podczas spotkania z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski urazu nabawił się bowiem występujący tego dnia na pozycji obrotowego Remigiusz Lasoń. W sumie Rafał Kuptel nie mógł więc skorzystać z czterech zawodników, do Legionowa w ogóle nie pojechali bowiem Mateusz Jankowski i Jakub Płócienniczak. KPR-owi do szczęścia brakowało pełni zdrowia Witalij Titow, który na parkiecie pojawiał się tylko w celu egzekucji rzutów karnych.
Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy otworzyli boiskową rywalizację trzema kolejnymi trafieniami. Rywale do wyrównania potrzebowali kilku kolejnych akcji, po czym mecz zamienił się w regularną wymianę ciosów. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagami. Dopiero po kwadransie kontrolę nad meczem zaczęli przejmować legionowianie, w barwach których pierwsze skrzypce grali znakomicie dysponowani Mikołaj Krekora i Paweł Gawęcki.

Gwardziści w pierwszej połowie piłkę do legionowskiej bramki wrzucili tylko siedem razy, dzięki czemu drugą połowę zawodnicy Roberta Lisa rozpoczęli z czterema golami zaliczki. Opolanie szukali na parkiecie różnych rozwiązań, uciekając się między innymi do wysokiej obrony trzy-trzy, dobrze dysponowanych gospodarzy zatrzymać nie byli jednak w stanie. Kolejne trafienia kolekcjonował Gawęcki, a swój najlepszy turniejowy występ zaliczył współpracujący z nim Tomasz Kasprzak.

Na dwanaście minut przed finałową syreną miejscowi prowadzili już 19:10. To, że mecz zakończy się sukcesem gospodarzy, już wówczas było praktycznie przesądzone. W ostatnich fragmentach spotkania legionowianie zatracili wprawdzie skuteczność, dzięki czemu rywale ograniczyli straty. Gospodarze wygrali jednak zasłużenie, a w końcowych minutach na parkiecie pojawił się pierwszy w historii zespołu seniorów wychowanek KPR-u, Michał Bekisz.

KPR Legionowo - Gwardia Opole 23:20 (11:7)

KPR: Krekora, Ner - Bożek, Prątnicki, Suliński, Kasprzak 6, Wuszter 1, Titow 4, Brinovec, Gawęcki 10, Ciok 2, Dzieniszewski, Bulej, Bekisz.

Gwardia: Buchcic, Malcher - Swat, Trojanowski 3, Knop 5, Scepanović 3, Wojcieszek 3, Zeljić 5, Simić, Ciosek, Prokop, Zając, Rumniak 1.

Kary: KPR - 10 min. (Prątnicki, Brinovec, Bulej - 2 min., Wuszter - 4 min.) oraz Gwardia - 8 min. (Scepanović, Simić, Zeljić, Rumniak - 2 min.).

Tabela

M. Drużyna Z R P Pkt
1. KPR Legionowo 3 0 0 6
2. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 2 0 1 4
3. Gwardia Opole 1 0 2 2
4. Warmia Traveland Olsztyn 0 0 3 0

Najlepszy bramkarz: Mikołaj Krekora (KPR Legionowo) Najlepszy zawodnik: Adam Pacześny (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski) Najlepszy strzelec: Paweł Gawęcki (KPR Legionowo)