Turniej w Legionowie: Nerwówka dla Piotrkowianina

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonał Warmię Olsztyn i wciąż liczy się w walce o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego.

Kamil Kołsut
Piąty mecz towarzyskiego turnieju lepiej rozpoczął zespół Janusza Szymczyka. Zawodnicy Piotrkowianina prowadzili 2:0 i 4:2, Warmia mocniej rywalom odskoczyć jednak nie pozwoliła, w czym duży udział miał Dominik Droździk, który w pewnym momencie zaliczył trzy trafienia z rzędu.
Olsztynianie bramki zdobywali głównie po natarciach pozycyjnych, potencjał ofensywny Piotrkowianina opierał się za to na szczelnej formacji obronnej, znakomitych kontrach oraz akcjach doświadczonych rozgrywających, dzięki czemu do przerwy to gracze Szymczyka mieli na swoim koncie o jedno trafienie więcej od rywali.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy potrafili nawet wyjść na prowadzenie, seria błędów w ataku sprawiła jednak, że trzy kolejne trafienia zaliczyli rywale. W zespole z Olsztyna pierwsze skrzypce grali Marcin Malewski oraz Dominik Droździk, po drugiej stronie boiska skutecznością imponowali z kolei Adam Pacześny oraz Dmytro Zinchuk.

Na pięć minut przed finałową syreną zawodnicy Karola Adamowicza wyrównali stan meczu. W decydujących akcjach spotkania nie brakowało nerwów, a na pierwszy plan wysunęli się bramkarze obu ekip. Wreszcie najpierw do stanu 27:27 doprowadził Karol Królik, po chwili z koła odpowiedział Tomasz Mróz, a okazję do rozegrania finałowej akcji mieli olsztynianie, do siatki trafić oni jednak nie zdołali.

Warmia Traveland Olsztyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:28 (13:14)

Warmia: Zakręta, Gawryś - Królik 4, Terlecki, Kempiński, Krawczyk, Nogal, Kopyciński 4, Sikorski 1, Malewski 5, Jankowski 5, Droździk 6, Bonk, Koledziński 2, Deptuła.

Piotrkowianin: Pietruszka, Procho, - Hejniak 1, Głowacki 3, Góralski 1, Mróz 1, Swat 2, Szczukocki, Pożarek 3, Różański 2, Pacześny 4, Jankowski, Iskra 2, Kozłowski, Woynowski, Zinchuk 7, Chełmiński 2.

Kary: Warmia - 2 min. (Droździk - 2 min.) oraz Piotrkowianin - 4 min. (Chełmiński, Mróz - 2 min.).