Turniej w Legionowie: Piotrkowianin zaskoczył Gwardzistów

Piotrkowianin Piotrków Tryb. pokonali w meczu sparingowym Gwardię Opole. O sukcesie zespołu Janusza Szymczyka zadecydowała znakomita gra defensywna.

Kamil Kołsut
Mecz od początku toczył się w bardzo szybkim tempie. Obie drużyny grały dobrze w defensywie, a sporo bramek padało po kontrach i błyskawicznych wznowieniach. W zespole Piotrkowianina prym pod bramką rywali wiódł Adam Pacześny, akcje Gwardzistów najczęściej kończył za to imponujący szerokim repertuarem rzutów Paweł Prokop.
Pierwsza połowa była popisem Kamila Buchcica, który wielokrotnie zatrzymywał piłkę w trudnych sytuacjach. Obie drużyny walczyły ostro i bezpardonowo, dzięki czemu mecz przerodził się w ostrą wymianę ciosów. W pierwszej połowie żadna z ekip nie była w stanie zbudować większej przewagi, a do szatni z dwoma trafieniami zaliczki schodził Piotrkowianin.

Po przerwie zawodnicy Szymczyka uszczelnili linię obronną, co błyskawicznie przełożyło się na wynik. Gwardziści długo nie mogli trafić do siatki, szczypiorniści Piotrkowianina zaś na gole zaczęli zamieniać rzuty karne. Po pięciu minutach drugiej części gry na tablicy świetlnej w Arenie Legionowo było już nawet 19:12, a strzelecką niemoc opolan przełamał dopiero Filip Scepanović.

Sygnał do ataku na kwadrans przed finałową syreną dał swojej drużynie Adam Malcher, wygrywając dwa pojedynki sam na sam z zawodnikami rywali. Gwardziści potrafili zaliczyć trzy trafienia z rzędu, gracze Szymczyka w porę wrócili jednak na właściwe tory, a ciężar gry skutecznie wzięli na swoje barki doświadczeni Dymytro Zinczuk i Szymon Woynowski.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gwardia Opole 26:21 (14:12)

Piotrkowianin: Pietruszka, Procho - Hejniak, Głowacki, Góralski 1, Mróz 2, Swat 5, Szczukocki, Pożarek, Różański 1, Pacześny 7, Jankowski, Iskra, Kozłowski, Woynowski 5, Zinczuk 5.

Gwardia: Buchcic, Malcher - Swat 2, Trojanowski 2, Knop 2, Scepanović 4, Wojcieszek 2, Zeljić 1, Simić 2, Oszenda, Ciosek, Prokop 3, Zając, Rumniak 1, Lasoń 2.

Kary: Piotrkowianin - 4 min. (Pacześny, Pożarek - 2 min.) oraz Gwardia - 10 min. (Lasoń, Zeljić, Piotrkowianin, Simić, Rumniak - 2 min.).