Turniej w Tczewie: Pewne zwycięstwo Vistalu Gdynia

W sobotę w Tczewie odbył się turniej z udziałem trzech drużyn z województwa pomorskiego. Wygrał w nim Vistal Gdynia. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Tczewa i z Gdańska.

Michał Gałęzewski
W pierwszym meczu tczewskiego turnieju zmierzyły się ze sobą zespoły z Tczewa i z Gdańska. Przez długi czas beniaminek I ligi trzymał się równo. Jeszcze w 40 minucie gdańszczanki remisowały 15:15, a Karolina Siódmiak zdobyła łącznie aż 10 bramek! Pod koniec zaczęły przeważać tczewianki, które ostatecznie wygrały 24:20.
Aussie Sylex Sambor Tczew - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 24:20 (11:9)

Aussie Sylex Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa - Olszowa 5, Belter 4, Skonieczna 3, Bilenia 3, Pasternak 2, Tomczyk 2, Orzłowska 1, Szulc 1, Nowicka 1, Strzałkowska 1 oraz Krajewska, Gelińska, Łukasik, Mazur.
Kary: 4 min. (Łukasik 2 min., Nowicka 2 min.).

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Odrębalska, Chodań - Siódmiak 10, Neitsch 3, Bunikowska 3, Maszota 2, Konefał 1, Pesel 1 oraz Rybicka, Sujka, Dygant, Szprengier, Dajda, Drozdowska, Kwiatkowska.
Kary: 4 min. (Neitsch 2 min., Sujka 2 min.).

W drugim meczu tczewskiego turnieju rozegrano derby Trójmiasta. Vistal Gdynia dał lekcję podopiecznym Jerzego Cieplińskiego, wygrywając aż 37:16. Gdynianki do przerwy prowadziły już różnicą piętnastu bramek.

Vistal Gdynia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 37:15 (20:6)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Gutowska 7, Kulwińska 6, Stanulewicz 5, Kozłowska 3, Janiszewska 3, Łabuda 3, Niedźwiedź 3, Galińska 2, Dorsz 2, Pawłowska 1, Kobylińska 1 oraz Andrzejewska, Zych, Kłusewicz.
Kary: 2 min. (Gutowska 2 min.).

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Odrębalska, Chodań - Siódmiak 6, Neitsch 4, Dygant 3, Drozdowska 1, Bunikowska 1 oraz Kwiatkowska, Dajda, Szprengier, Sujka, Konefał, Rybicka, Maszota, Pesel.
Kary: 2 min. (Sujka 2 min.).

W ostatnim spotkaniu zagrały ze sobą Aussie Sylex Sambor Tczew i Vistal Gdynia. Beniaminek PGNiG Superligi nie podołał wyzwaniu i już do przerwy przegrywał 9:18. Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale zawodniczki prowadzone przez Leszka Elbickiego ostatecznie przegrały 26:37.

Aussie Sylex Sambor Tczew - Vistal Gdynia 26:37 (9:18)

Aussie Sylex Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa - Skonieczna 7, Olszowa 3, Łukasik 3, Nowicka 2, Belter 2, Tomczyk 2, Pasternak 1, Szulc 1, Strzałkowska 1, Bilenia 1 oraz Krajewska, Gelińska, Mazur, Orzłowska.
Kary: 2 min. (Skonieczna 2 min.)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kulwińska 7, Niedźwiedź 4, Łabuda 4, Kobylińska 4, Gutkowska 4, Galińska 3, Janiszewska 3, Kozłowska 2, Dorsz 1, Pawłowska 1, Zych 1, Stanulewicz 1 oraz Andrzejewska.
Kary: 0 min.