Turniej w Malborku: KPR wygrał w meczu pierwszoligowców, 13 bramek Gawęckiego

W meczu dwóch pierwszoligowców, KPR Legionowo pokonał Meble Wójcik Elbląg 25:19. Bohaterem spotkania był Paweł Gawęcki, który zdobył aż trzynaście bramek!

Michał Gałęzewski
Dla obu zespołów było to ostatnie spotkanie podczas II Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej w Malborku. W pierwszych sobotnich meczach, KPR pokonał Gorodniczankę, a Meble Wójcik przegrały z Olimpusem-85 Kiszyniów.
Od początku spotkania na minimalne prowadzenie wyszli spadkowicze z PGNiG Superligi, w których szeregach bardzo skuteczny był Paweł Gawęcki. Urodzony w Kielcach rozgrywający łącznie zdobył aż trzynaście minut! Do przerwy KPR prowadził już 13:10.

W drugiej połowie bardzo szybko podopieczni Roberta Lisa wyszli na siedmiobramkowe prowadzenie. Do końca obraz gry nie uległ zmianie i ostatecznie drużyna z Mazowsza wygrała 25:19.

KPR Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 25:19 (13:10)

KPR: Ner, Krekora - Gawęcki 13, Prątnicki 4, Kasprzak 3, Bulej 2, Wuszter 1, Wolski 1, Ciok 1 oraz Bożek, Suliński, Titow, Brinovec, Dzieniszewski.
Kary: 4 min. (Ciok 2 min., Bożek 2 min.).
Karne: 2/2.

Meble Wójcik: Fiodor, Krawczyk - Dawidowski 5, Bąkowski 2, Gębala 2, Malczewski 2, Serpina 2, Szopa 2, Dorsz 1, Nowakowski 1 oraz Adamczak, Malandy, Kupiec, Olszewski, Spicha, Spychalski.
Kary: 8 min. (Spychalski 4 min., Serpina 2 min., Olszewski 2 min.).