Turniej w Malborku: KPR Legionowo lepszy od Białorusinów

KPR Legionowo pokonał w swoim pierwszym sobotnim meczu drużynę Gorodniczanki Kronon Grodno 24:17. Dla Białorusinów była to pierwsza porażka podczas turnieju w Malborku.

Michał Gałęzewski
Gorodniczanka Kronon Grodno w piątek pokonała Meble Wójcik Elbląg oraz Olimpus-85 Kiszyniów, a KPR miał na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Początek był bardzo dobry dla zespołu z Legionowa, który po czterech minutach prowadził już 4:0. Do końca pierwszej połowy goście z Białorusi systematycznie zmniejszali stratę i w końcu po bramce Siergieja Tarasiewicza schodzili na przerwę przy wyniku 11:11.
W drugiej połowie podopieczni Roberta Lisa grali bardzo dobrze w obronie. Przez 25 minut stracili zaledwie sześć bramek. W ataku było również nieźle i ostatecznie mecz zakończył się siedmiobramkowym zwycięstwem zespołu z Mazowsza. Najwięcej, bo sześć bramek zdobył Łukasz Wolski.

Gorodniczanka Kronon Grodno - KPR Legionowo 17:24 (11:11)

Gorodniczanka Kronon: Łapickij, Mogilewiec - Nieswadba 5, Uszal 4, S.Tarasiewicz 2, Wachnowicz 1, Barkowskij 1, Orżinskij 1, Kriuczkow 1, O.Tarasiewicz 1 oraz Łunka, Osinmow, Niewierow, Nowickij.
Kary: 14 min. (O.Tarasiewicz 6 min. - cz.k., Barkowskij 2 min., S.Tarasiewicz 2 min., Wachnowicz 2 min., Uszal 2 min.).
Karne: 2/2.

KPR: Krekora, Ner - Wolski 6, Gawęcki 4, Bulej 4, Kasprzak 3, Prątnicki 2, Suliński 2, Ciok 2, Brinovec 1 oraz Bożek, Wuszter.
Kary: 6 min. (Kasprzak 2 min., Brinovec 2 min., Ciok 2 min.).