Turniej w Malborku: Białorusini wciąż niepokonani

Gorodniczanka Kronon Grodno wygrała swój drugi mecz w turnieju w Malborku. Białorusini okazali się lepsi od Olimpusu-85 Kiszyniów, wygrywając z nim 30:24.

Michał Gałęzewski
Zespół z Grodna po pokonaniu Mebli Wójcik Elbląg, tym razem zmierzył się z Olimpusem-85 Kiszyniów, który na inaugurację minimalnie uległ KPR-owi Legionowo. Pierwsza połowa meczu między tymi drużynami była bardzo wyrównana i ostatecznie zakończyła się remisem 14:14.
W drugiej części spotkania Białorusini, w których szeregach Maksim Nieswadba zdobył aż 11 bramek konsekwentnie budowali przewagę, by po 20 minutach prowadzić już 26:19. Ostatecznie mecz zakończył się sześciobramkowym zwycięstwem drużyny zza polskiej granicy.

Gorodniczanka Kronon Grodno - Olimpus-85 Kiszyniów  30:24 (14:14)

Gorodniczanka Kronon: Mogilewiec, Łapickij - Nieswadba 11, Wachnowicz 5, Tarasiewicz 5, Uszal 4, Łunja 2, Barkowskij 1, Kriuczkow 1 oraz Tarasiewicz, Nowickij, Niewierow, Łapickij, Osinmow.
Kary: 18 min. (O.Tarasiewicz 6 min. - cz.k., Nieswadba 4 min., S.Tarasiewicz 4 min., Łunja 2 min., Uszal 2 min.).
Karne: 4/6.

Olimpus-85: Weremczuk, Martew - Makowczin 6, Sipulin 5, Maliarewicz 2, Czisieliow 2, Perwanciuk 2, Jurawliow 2, Perwanciuc 1, Minciuk 1, Pleska 1, Polisciuk 1.
Kary: 14 min. (Perwanciuk 6 min. - cz.k., Perwanciuc 2 min., Jurawliow 2 min., Minciuc 2 min., Sipulin 2 min.)