Turniej w Malborku: Gospodarze pokonali elblążan

Polski Cukier Pomezania bardzo dobrze rozpoczęła turniej w Malborku. Podopieczni Igora Stankiewicza wygrali z Meblami Wójcik 26:21. Dla elblążan to już druga piątkowa porażka.

Michał Gałęzewski
Zespół Mebli Wójcik Elbląg na inaugurację II Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezesa Krajowej Spółki Cukrowej SA przegrał z Gorodniczanką Kronon Grodno. Dla gospodarzy turnieju spotkanie z rywalem zza miedzy było pierwszym piątkowym starciem.
Od samego początku przeważali gospodarze. Gdy Maciej Suwisz zdobył swoją drugą bramkę w piętnastej minucie meczu, Polski Cukier Pomezania prowadziła już 8:4. Chwilę później przewaga zespołu z Malborka wynosiła już pięć bramek. Tuż przed przerwą trzy bramki zdobył jednak Damian Spychalski i na drugą połowę obie drużyny schodziły przy wyniku 13:11.

W drugiej części spotkania gospodarze kontrolowali sytuację i cały czas prowadzili różnicą 3-6 bramek. Minutę przed końcem, gdy celnie rzucił Kamil Dukszto na tablicy wyników widniał rezultat 26:19. Na koniec dwa razy rywali pokonali elblążanie i ostatecznie Polski Cukier Pomezania wygrała z Meblami Wójcik 26:21.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 26:21 (13:11)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Miedziński 4, Perwenis 4, Potoczny 3, Cieślak 3, Suwisz 3, Dukszto 2, Cielątkowski 1, Hanis 1, Boneczko 1 oraz Dobosz, Starzyński, Maluchnik, Górski, Grzymski.
Kary: 6 min.
Karne: 1/1.

Meble Wójcik: Fiodor, Krawczyk - Olszewski 4, Gębala 3, Kupiec 3, Malczewski 3, Spychalski 3, Nowakowski 2, Serpina 1, Dawidowski 1, Bąkowski 1 oraz Adamczak, Dorsz, Malandy, Spicha, Szopa.
Kary: 4 min. (Nowakowski 2 min., Spychalski 2 min.).