Turniej w Malborku: Białorusini lepsi od Mebli Wójcika Elbląg

W pierwszym meczu II Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezesa Krajowej Spółki Cukrowej SA, białoruska Gorodniczanka Kronon Grodno pokonała Meble Wójcik Elbląg 24:21.

Michał Gałęzewski
Ze względu na wycofanie się MMTS-u Kwidzyn, doszło do zmian w terminarzu turnieju w Malborku. Pięć drużyn zagra w formule każdy z każdym po pięć spotkań w piątek i w sobotę. Na początek zmierzyły się ze sobą drużyny z Grodna i z Elbląga.
Już od pierwszych minut przeważali grodnianie, którzy po kwadransie gry po bramce najskuteczniejszego w tym spotkaniu Maksima Nieswadby  prowadzili już 8:3. W ciągu kolejnych pięciu minut powiększyli swoją przewagę do 13:6. Pod koniec pierwszej części spotkania elblążanie zdołali delikatnie zmniejszyć stratę i po bramce Stanisława Gębali przegrywali do przerwy 10:15.

Podopieczni Dariusza Molskiego w drugiej połowie zmniejszali stratę. W 36 minucie po celnym rzucie Grzegorza Dorsza przegrywali już tylko różnicą dwóch bramek! Później jednak cztery bramki z rzędu zdobył Nieswadba. Do końca zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego starali się zmniejszyć stratę, ale ostatecznie spotkanie różnicą trzech trafień wygrali Białorusini.

Gorodniczanka Kronon Grodno - Meble Wójcik Elbląg 24:21 (15:10)

Gorodniczanka: Mogilewiec, Łapickij - Nieswadba 10, Kriuczkow 3, Wachowicz 3, Uszal 3, O.Tarasewicz 2, S.Tarasewicz 2, Barkowskij 1 oraz Łunja, Osipkow, Niewierow, Nowickij, Orżinskij.
Kary: 6 min. (Wachowicz 2 min., O.Tarasewicz 2 min., Uszal 2 min.).
Karne: 3/3.

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor - Gębala 6, Kupiec 5, Spychalski 4, Dorsz 2, Serpina 2, Bąkowski 1, Nowakowski 1 oraz Dawidowski, Malandy, Malczewski, Olszewski, Szopa.
Kary: 2 min. (Malandy 2 min.).