Sparingowo: Szwedzi pokonali KPR Legionowo

KPR Legionowo w meczu towarzyskim przegrał z Eskilstuną Guif. Szwedzi odnieśli tym samym swoje drugie zwycięstwo podczas zgrupowania w Polsce.

Kamil Kołsut
Dla gospodarzy miała to być najpoważniejsza z dotychczasowych gier kontrolnych. Wcześniej KPR mierzył się bowiem z niżej notowanymi rywalami, bez większych problemów ogrywając AZS AWF Biała Podlaska, KSZO Ostrowiec Św. i KSSPR Końskie. Szwedzi z Eskilstuny ledwie dzień wcześniej poradzili sobie z Orlen Wisłą Płock, legionowianie słusznie liczyli więc na solidne sparingowe przetarcie.
Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Ataki gospodarzy dobrze prowadził Michał Prątnicki, graczom Roberta Lisa pod polem karnym rywali brakowało jednak skuteczności. W ciągu premierowego kwadransa KPR zmarnował dwa rzuty karne, a golkiper Szwedów kilka razy obronną ręką wychodził także z sytuacji jeden na jednego. Dystansu do przeciwnika legionowianie jednak nie tracili.

Miejscowi bardzo dobrze współpracowali z pierwszą linią. Piłki do koła i na skrzydło trafiały regularnie, a po dwa trafienie w ciągu kilkunastu minut zaliczyli Tomasz Kasprzak i Damian Suliński. Legionowianie mieli nawet szanse, by jeszcze przed przerwą odskoczyć rywalom, ale pierwszoligowcom granie w przewadze wychodziło bardzo słabo.

Wraz z rozpoczęciem drugiej części spotkania odważniej do przodu ruszyli Szwedzi, bombardując bramkę Mikołaja Krekory rzutami z drugiej linii. Przewaga gości w pewnym momencie sięgnęła nawet trzech trafień, legionowianie odpuszczać jednak nie zamierzali, a powiew świeżości do ofensywy KPR-u wniósł zakontraktowany tego lata Artur Bożek.

Sędziowie wykluczenia obu stronom rozdawali chętnie, co mocno odbiło się na przebiegu meczu. W ataku gospodarzy pierwsze skrzypce grał Paweł Gawęcki, po przerwie dwa kolejne rzuty karne zmarnował za to Kamil Ciok. Na trzy minuty przed końcem Szwedzi prowadzili 24:22. Legionowianie dwa razy ruszali z szybkim atakiem, uzbrojeni w nadzieję na trafienie kontaktowe, oba natarcia prostymi błędami zwieńczył jednak Łukasz Wolski.

KPR Legionowo - Eskilstuna Guif 23:26 (12:13)

KPR: Ner - Ciok 2/1, Gawęcki 6, Prątnicki 2, Kasprzak 4, Wolski 4, Suliński 2, Bulej, Bożek 2, Wuszter 1, Brinovec.