Beniaminek z Ostrowca Świętokrzyskiego rozpoczął sparingi

W sobotę swój pierwszy mecz kontrolny rozegrał beniaminek I ligi piłki ręcznej, KSZO Odlewnia Ostrowiec, pewnie pokonując KU AZS KN Przemyśl.

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Sparing z Czuwajem Przemyśl był debiutem na ławce trenerskiej KSZO Ostrowiec dla Rafała Przybylskiego, który zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Tłuczyńskiego, który co prawda wywalczył awans do I ligi, jednak nie zdecydował się na kontynuowanie pracy trenerskiej w Ostrowcu.
W barwach KU AZS-u KN Przemyśl zaprezentowało się dwóch byłych zawodników KSZO. Już wcześniej do Przemyśla przeszedł Piotr Żak, w lecie dołączył do niego Mariusz Kubisztal, który teraz będzie grał w jednym zespole ze swoim bratem, Maciejem.
Adrian Wojkowski zdobył pierwszą bramkę dla KSZO w okresie przygotowawczym do sezonu 2014/2015. Adrian Wojkowski zdobył pierwszą bramkę dla KSZO w okresie przygotowawczym do sezonu 2014/2015.
Pierwotnie zaplanowano, że oba zespoły zagrają dwa sparingi, ostatecznie zdecydowano się na trzy tercje po 30 minut. Wszystkie zakończyły się podobnym wynikiem na korzyść KSZO: 16:14, 15:13, 16:13, w sumie 47:40.

- Nasza gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale to naturalne na tym etapie przygotowań. Był to nasz pierwszy mecz kontrolny, drużyna miała ciężkie nogi, brakowało skuteczności, ale na to przyjdzie czas - stwierdził po meczu trener Rafał Przybylski.

KSZO przeciwko Czuwajowi wystąpił w składzie: Szewczyk, Drabik - Mroczek, Jamioł, Cukierski, Mazur, Kieloch, Jeżyna, Afanasjev, Biskup, R. Pomiankiewicz, T. Pomiankiewicz, Cupryś, Radowiecki, Wojkowski

Kolejne sparingi rozegrane zostaną również w Ostrowcu w następny weekend, kiedy to podczas turnieju oprócz gospodarzy wystąpią także inni I-ligowcy: KSSPR Końskie i KPR Legionowo.