Turniej w Kwidzynie: Gaz-System Pogoń zapewniła sobie zwycięstwo w ostatnich sekundach

Zespół Gaz-System Pogoni Szczecin dzięki bramce zdobytej tuż przed końcową syreną pokonał Zagłębie Lubin 28:27. Aż siedem bramek zdobył zawodnik klubu z Pomorza Zachodniego - Wojciech Zydroń.

Michał Gałęzewski
Zespoły z Lubina i ze Szczecina bardzo dobrze spisują się podczas tegorocznego turnieju w Kwidzynie. Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Zagłębia, które po pięciu minutach i bramce Faruka Halilbegovicia prowadziło 4:1. Podopieczni Rafała Białego szybko jednak zdołali najpierw wyrównać wynik, a następnie powiększać swoją przewagę. W 26 minucie zawodnicy z Pomorza prowadzili już 16:20.
W drugiej części spotkania Zagłębie ponownie zaczęło przeważać i po celnym rzucie Jarosława Palucha w 36 minucie wyszło na prowadzenie 20:19. Końcówka pięćdziesięciominutowego spotkania była bardzo wyrównana. Ostatecznie bramkę na wagę zwycięstwa w ostatnich sekundach zdobyli szczecinianie. Dzięki tej wygranej, Gaz-System Pogoń wygrała w całym turnieju.

Zagłębie Lubin - Gaz-System Pogoń Szczecin 27:28 (12:15)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo - Bartczak 6, Halilbegovic 6, Stankiewicz 4, Rosiek 3, Szymyślik 3, Kużdeba 2, Marciniak 2, Paluch 1 oraz Przysiek, Michałów, Gumiński, Książek, Wolski, Czuwara.
Kary: 4 min. (Gumiński 2 min., Szymyślik 2 min.).
Karne: 2/3.

Gaz-System Pogoń: Szczecina, Kowalski - Zydroń 7, Walczak 5, Bruna 4, Zaremba 4, Gierak 3, Konitz 2, Jedziniak 2, Gmerek 1 oraz Jezierski, Łuczak, Krysiak, Krupa, Gobber, Grzegorek.
Kary: 14 min. (Gierak 4 min., Krupa 4 min., Bruna 2 min., Walczak 2 min., Łuczak 2 min.).