Turniej w Kwidzynie: MMTS rozgromił Wybrzeże

W siódmym meczu turnieju w Kwidzynie, MMTS zrewanżował się za porażkę w Gdańsku, wygrywając z Wybrzeżem aż 29:18. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył nowy nabytek tego klubu, Maciej Pilitowski.

Michał Gałęzewski
MMTS przed meczem z Wybrzeżem Gdańsk miał na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Czerwono-biało-niebiescy przegrali natomiast w piątek dwa spotkania. Był to już drugi przedsezonowy sparing obu zespołów. W Gdańsku Wybrzeże wygrało 27:24. - Byliśmy po bardzo ciężkich treningach siłowych i biegowych. Piłkę w ręce miałem w tym sezonie może dwa razy - mówił wówczas Maciej Pilitowski. - To był mój pierwszy sparing. Dodatkowo było tak wielu kibiców. Cieszymy się z tego spotkania - dodał Kacper Adamski.
Tym razem od pierwszych akcji przeważali podopieczni Krzysztofa Kotwickiego, którzy już po dziesięciu minutach, gdy Artura Chmielińskiego pokonał Kamil Sadowski prowadzili 6:3. Mimo starań Wybrzeża, gospodarze turnieju nie dawali gdańszczanom rozwinąć skrzydeł. W pierwszej części spotkania, czerwono-biało-niebiescy celnie kończyli akcję głównie na rozegraniach. Warto dodać, że pierwsze dwie bramki dla tego klubu zdobył testowany były zawodnik Sokoła Gdańsk, Dawid Nazimek. Pod koniec pierwszej części spotkania bardzo dobrze w ataku grali jednak Mateusz Seroka i Adrian Nogowski. Po bramce skrzydłowego w ostatniej minucie przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie 15:11.

Druga połowa należała już zdecydowanie do MMTS-u Kwidzyn. Pod początku tej części spotkania skuteczny był Maciej Pilitowski, a po tym jak podopieczni Krzysztofa Kotwickiego rzucili pięć bramek z rzędu, MMTS prowadził na cztery minuty przed końcem 26:15, by ostatecznie wygrać 29:18.

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 29:18 (15:11)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Pilitowski 6, Nogowski 4, Seroka 4, Rosiak 3, Sadowski 3, Szczepański 2, Kryszeń 2, Zadura 2, Jędrzejewski 1, Genda 1, Peret 1 oraz Mroczkowski, Klinger, Łangowski, Potoczny.
Kary: 4 min. (Rosiak 2 min., Potoczny 2 min.).
Karne: 3/3.

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Mogielnicki 3, Kondratiuk 3, Jasowicz 2, Prymlewicz 2, Papaj 2, Nilsson 2, Nazimek 2, Adamski 1, Abram 1 oraz Rakowski, Sulej, Dzierżawski.
Kary: 2 min. (Adamski 2 min.).