Turniej w Kwidzynie: Remis Nielby Wągrowiec z Gaz-System Pogonią Szczecin

Nielba drugi raz z rzędu zremisowała podczas turnieju w Kwidzynie. Tym razem beniaminek PGNiG Superligi podzielił się punktami z Gaz-System Pogonią, która dotychczas pewnie wygrała dwa mecze.

Michał Gałęzewski
Od początku sobotniego spotkania bardzo dobrze grała Nielba Wągrowiec, która potwierdziła, że remis z Zagłębiem Lubin nie był dziełem przypadku. Po bramce zdobytej przez Pawła Gąsiorka w siódmej minucie, podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego prowadzili 4:2. Drużyna ze Szczecina nie dała się jednak zdominować rywalom. Od początku aktywny w ataku był Wojciech Zydroń i po dwóch szybkich bramkach w 20 minucie, drużyna z województwa zachodniopomorskiego po raz pierwszy wyszła na prowadzenie.
Podopieczni Rafała Białego w końcu zaczęli dominować na boisku. Od 20 do 35 minuty zdobyli aż dziewięć bramek tracąc jedynie dwie i po celnym rzucie Pawła Krupy, prowadzili już 17:11. Mogło się wydawać, że jest już "po meczu". Zawodnicy z Wielkopolski wzięli się jednak za odrabianie strat.

Nielba, w której dobrze w ataku grali Bogdan Oliferchuk i Robert Kamyszek do ostatnich minut odrabiała straty, by w ostatniej minucie zdobyć bramkę na wagę remisu. Obu zespołom pozostał tylko jeden mecz w Kwidzynie. O godzinie 13:00 Gaz-System Pogoń zagra z Zagłębiem, a o 14:45 Nielba zmierzy się z Wybrzeżem.

Nielba Wągrowiec - Gaz-System Pogoń Szczecin 20:20 (10:13)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Oliferchuk 5, Barzenkou 3, Kamyszek 3, Tórz 2, Pawlaczyk 2, Świerad 2, Smoliński 1, Radzicki 1, Gąsiorek 1 oraz Przybylski, Skrzypczak, Widziński, Pietrzkiewicz, Biniewski.
Kary: 0 min.
Karne: 1/1.

Gaz-System Pogoń: Szczecina, Kowalski - Zydroń 6, Krupa 4, Zaremba 3, Gierak 3, Jedziniak 2, Krysiak 1, Konitz 1 oraz Grzegorek, Bruna, Gobber, Walczak, Gmerek, Łuczak, Jezierski.
Kary: 2 min. (Gierak 2 min.).