Turniej w Kwidzynie: Nielba Wągrowiec zremisowała z Zagłębiem Lubin

W ostatnim piątkowym meczu turnieju w Kwidzynie, Nielba Wągrowiec zremisowała z Zagłębiem Lubin 19:19. Aż siedem bramek dla beniaminka PGNiG Superligi zdobył Artur Barzenkou.

Michał Gałęzewski
Po pierwszych spotkaniach w lepszych nastrojach byli zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy wygrali z Wybrzeżem Gdańsk 22:15. Chwilę wcześniej Nielba Wągrowiec przegrała z MMTS-em Kwidzyn 24:26. Był to już piąty piątkowy mecz turnieju w Kwidzynie. Tyle samo spotkań odbędzie się w sobotę.
Mecz rozpoczął się dobrze dla zawodników z Wągrowca, którzy po dziewięciu minutach, gdy Bogdan Oliferchuk pokonał Patryka Małeckiego, Nielba prowadziła już 5:3. Następnie okres dobrej gry mieli lubinianie, którzy po siedmiu minutach prowadzili różnicą trzech bramek. Następnych pięć celnych trafień z rzędu oddali szczypiorniści z Wągrowca i na przerwę schodzili prowadząc 11:10.

Na początku drugiej połowy, podopieczni Jerzego Szafrańca zdobyli sześć bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 16:12. Do końca zawodnicy z Wągrowca, wśród których prym wiódł Artur Barzenkou odrabiali stratę, by ostatecznie zremisować 19:19.

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 19:19 (11:10)

Nielba: C.Marciniak, Konczewski - Barzenkou 7, Przybylski 4, Tórz 2, Pawlaczyk 2, Oliferchuk 2, Smoliński 1, Gąsiorek 1 oraz Radzicki, Skrzypczak, Kamyszek, Świerad, Widziński, Pietrzkiewicz, Biniewski.
Kary: 8 min. (Pawlaczyk 4 min., Przybylski 2 min., Smoliński 2 min.).
Karne: 0/0.

Zagłębie: Małecki, Shamrylo - Halilbegovic 5, Rosiek 4, Gumiński 3, Stankiewicz 2, Szymyślik 2, A.Marciniak 1, Czuwara 1, Przysiek 1 oraz Michałów, Kużdeba, Książek, Wolski, Paluch, Bartczak.
Kary: 6 min. (Paluch 4 min, Rosiek 2 min.).