Heide Cup: Inauguracyjna porażka kielczan

Szczypiorniści Vive Targów Kielce od porażki rozpoczęli swój udział w turnieju Heide Cup w Niemczech. Mistrzowie Polski w piątkowym meczu ulegli drużynie z Bundesligi HSG Wetzlar.

Sabina Szydłowska
Zawody za zachodnią granicą to dla kielczan pierwsze sparingi po zaledwie kilku dniach treningów w obecnym okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Mistrzowie Polski do Niemiec udali się bez zmagającego się z kontuzją pachwiny Krzysztofa Lijewskiego.
Od początkowych minut mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, o czym może świadczyć rezultat remisowy po pierwszej połowie spotkania. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Na 4 minuty przed zakończeniem na tablicy widniał wynik 23:23, jednak sama końcówka należała już do niemieckiej ekipy, która popisała się lepszą skutecznością i w konsekwencji wygrała spotkanie.

W kadrze Vive Targów zadebiutowali nowi zawodnicy Marin Sego oraz Tobias Reichmann, który do kieleckiego klubu trafił właśnie z drużyny HSG Wetzlar.

W sobotę podopieczni Talanta Dujszebajewa w drugiej potyczce zmierzą się ze zwycięską ekipą z pojedynku pomiędzy KIF Kolding Kopenhaga a Fuchse Berlin.

Vive Targi Kielce - HSG Wetzlar 24:27 (11:11)
Vive Targi Kielce: Szmal, Sego - Grabarczyk 1, Chrapkowski 1, Cupić 4, Rosiński 1, Jachlewski 1, Bielecki 4, Aginagalde 6, Reichmann 4, Jurecki 1, Tkaczyk 1.