Turniej w Kwidzynie: Kolejne pewne zwycięstwo Gaz-System Pogoni

Dzięki dobrej postawie pod koniec pierwszej połowy, zespół Gaz-Systemu Pogoń Szczecin pokonał MMTS Kwidzyn 26:20. To już drugie zwycięstwo podopiecznych Rafała Białego w tym turnieju.

Michał Gałęzewski
Początek turnieju w Kwidzynie był dobry zarówno dla zespołu gospodarzy, jak i dla Gaz-System Pogoni. MMTS pokonał Nielbę Wągrowiec, natomiast drużyna ze Szczecina zwyciężyła z Wybrzeżem Gdańsk. W czwartym piątkowym meczu te zespoły zmierzyły się ze sobą.
Od początku spotkania bardzo dobrze grali szczecinianie, którzy po trzynastu minutach i bramce Łukasza Gieraka prowadzili 9:5. Później po dwóch trafieniach Macieja Mroczkowskiego podopieczni Krzysztofa Kotwickiego przegrywali już tylko 10:12. Przed przerwą cztery bramki z rzędu zdobyli goście i na drugą połowę wchodzili prowadząc różnicą sześciu trafień.

W drugiej części spotkania zespołowi z Kwidzyna udało się zmniejszyć stratę do czterech bramek, jednak Gaz-System Pogoń nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Mimo, że goście kończyli mecz bez Mateusza Zaremby, który otrzymał trzy dwuminutowe kary, zwyciężyli ostatecznie 26:20.

Gaz-System Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 26:20 (16:10)

Gaz-System Pogoń: Szczecina, Kowalski - Zydroń 6, Konitz 6, Gierak 5, Jedziniak 4, Bruna 2, Zaremba 2, Krupa 1 oraz Grzegorek, Gobber, Walczak, Gmerek, Krysiak, Łuczak, Jezierski.
Kary: 14 min. (Zaremba 6 min., Jedziniak 2 min., Krupa 2 min., Gierak 2 min., Walczak 2 min.).
Karne: 2/3.

MMTS: Dudek, Kiepulski - Rosiak 4, Sadowski 3, Peret 3, Mroczkowski 3, Zadura 3, Pilitowski 2, Nogowski 1, Seroka 1 oraz Łangowski, Potoczny, Szczepański, Kryszeń, Genda.
Kary: 14 min. (Rosiak 4 min., Peret 4 min., Kryszeń 2 min., Zadura 2 min., Genda 2 min.).