Turniej w Kwidzynie: Gaz-System Pogoń Szczecin rozgromiła Wybrzeże Gdańsk

W pierwszym meczu turnieju w Kwidzynie, Gaz-System Pogoń Szczecin bez większych problemów pokonała Wybrzeże Gdańsk. Gracze z Pomorza Zachodniego zwyciężyli aż 29:17.

Michał Gałęzewski
Do piątkowego spotkania Wybrzeże Gdańsk przystąpiło w osłabionym składzie. Nie zagrali narzekający na drobne urazy Hubert Kornecki i Łukasz Rogulski, do tego w tym spotkaniu trenerzy dali odpocząć Patrykowi Abramowi i Patrykowi Plaszczakowi. Gaz-System Pogoń zagrała bez Lecha Kryńskiego. Pod jego nieobecność bardzo dobrze spisał się młody Mateusz Kowalski.
Pierwsza faza meczu była wyrównana. Po ósmej minucie, gdy Krzysztofa Szczecinę pokonał Krzysztof Jasowicz, na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Później jednak na boisku istnieli tylko podopieczni Rafała Białego. W 22 minucie, po rzucie Mateusza Zaremby Pogoń prowadziła już 12:6. Ostatecznie pierwsza 25-minutowa połowa zakończyła się wynikiem 14:9. Co ciekawe dwie bramki dla gdańszczan rzucił Marcin Lijewski, który w piątkowy poranek na boisku przebywał nieco ponad kwadrans.

Od początku drugiej połowy szczecinianie, w których szeregach najlepiej spisywał się Wojciech Zydroń powiększali przewagę. Po rzucie Macieja Jezierskiego prowadzili w 36 minucie 21:12. W zespole czerwono-biało-niebieskich jedynym, który potrafił pokonywać rywali po zmianie stron był do tego czasu jedynie Piotr Papaj. Pod koniec spotkanie się wyrównało i żaden zespół nie powiększał przewagi. W ciągu ostatnich trzech minut trzy bramki zdobyli szczecinianie i wygrali ostatecznie 29:17.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 29:17 (14:9)

Gaz-System Pogoń: Szczecina, Kowalski - Zydroń 7, Krysiak 4, Walczak 4, Jedziniak 4, Gierak 3, Zaremba 2, Krupa 1, Bruna 1, Jezierski 1, Konitz 1, Łuczak 1 oraz Grzegorek, Gobber, Gmerek.
Kary: 2 min. (Gierak 2 min.)
Karne: 5/5.

Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński - Papaj 3, Jasowicz 3, Nilsson 2, Lijewski 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Sulej 1, Żak 1, Adamski 1 oraz Prymlewicz, Nazimek.
Kary: 4 min. (Mogielnicki 2 min., Nilsson 2 min.).