Memoriał Walleranda: MMTS uciekł Nielbie w końcówce meczu

Nielba Wągrowiec przegrała z MMTS-em Kwidzyn 21:23 w meczu III Memoriału Leona Walleranda. O zwycięstwie drużyny z Pomorza zadecydowała skuteczna gra pod koniec meczu.

Michał Gałęzewski
Od pierwszych minut przeważała Nielba Wągrowiec. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego grali bardzo pewnie w ataku i po czterech minutach, gdy swoją drugą bramkę zdobył Mateusz Przybylski prowadzili już 4:1. Kwidzynianie szybko zdołali nadrobić stratę, a po rzucie Mateusza Seroki w 14. minucie prowadzili 7:6. Mogli pokusić się o jeszcze lepszy wynik, ale trzy razy w krótkim odstępie czasu przekraczali przy rzutach linię siedmiu metrów i arbitrzy nie mogli im uznać bramek.
Do końca pierwszej części spotkania obie drużyny grały bardzo równo, nie potrafiąc wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. Ostatecznie do przerwy różnicą jednej bramki prowadzili zawodnicy MMTS-u, po bramce Adriana Nogowskiego z kilkunastu metrów w ostatniej sekundzie.

W drugiej części spotkania przez długi czas żaden zespół nie potrafił wyjść na przewagę wyższą, niż różnicą jednej bramki. Lekki przełom nastąpił w 41 minucie, gdy Adriana Konczewskiego pokonali dwaj kwidzynianie - najpierw Przemysław Zadura, a następnie Grzegorz Szczepański, podopieczni Krzysztofa Kotwickiego wyszli na prowadzenie 18:16. - Trudno ocenić naszą formę. Gramy po to, by złapać ze sobą kontakt. Nie przykładamy uwagi do wyniku. Chcemy zagrać tak, jak najlepiej potrafimy i podczas meczu pojawia się rywalizacja. Próbujemy się zgrać i wykonywać założenia, które stawia przed nami trener - zauważył Antoni Łangowski.

MMTS powiększał przewagę. Duża w tym rola precyzyjnego w swoich rzutach Adriana Nogowskiego, który zdobył trzy bramki z rzędu i na sześć minut przed końcem było 17:22. Nielbiści po tej serii skrzydłowego MMTS-u pokonali Paweła Kiepulskiego trzy razy z rzędu, ale ostatecznie przegrali 21:23. - Na razie na treningach trenujemy obronę 6-0. Zespoły z Mielca i z Gdańska grają w obronie 5-1 i nowi chłopacy jeszcze się nie wkomponowali w zespół. Trener prowadzi dużą rotację w zespole, daje każdemu pograć i to w lidze zaprocentuje - przekazał Michał Tórz.

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 21:23 (11:12)

Nielba: Marciniak, Konczewski - Przybylski 4, Pietrzkiewicz 4, Świerad 4, Widziński 2, Smoliński 2, Tórz 1, Borzenkou 1, Pawlaczyk 1, Biniewski 1, Kamyszek 1 oraz Gąsiorek, Tarcijonas, Radzicki, Skrzypczak, Oliferchuk.
Kary: 2 min. (Skrzypczak 2 min.)
Karne: 2/2.

MMTS: Dudek, Kiepulski - Nogowski 8, Łangowski 4, Seroka 4, Zadura 3, Szczepański 2, Pilitowski 1, Peret 1 oraz Potoczny, Rosiak, Dudek, Klinger, Sadowski, Kryszeń, Mroczkowski, Genda.
Kary: 2 min. (Szczepański 2 min.)